MacPodpora magazín

AirPlay 2 nás všechny nadchne

AirPlay 2 iPhone XČlánkyiPhoneMacTipy

AirPlay 2 bude naprosto revoluční

AirPlay moc dobře známe jako způsob komunikace pro streamování obsahu videoobsahu nebo na streamování zvuku z iOS nebo Mac OS zařízení. Doteď byl tento systém omezený pouze do ekosystému společnosti Apple. AirPlay 2 bude revoluční v tom, že bude podporovat také produkty jiných značek a nebudete tak muset zbytečně utrácet za zařízení jako je Apple TV nebo AirPort s jack konektorem.


AirPlay 2 se bude dát použít na televizorech

Je to poměrně překvapivý krok, ale skutečně se tato platforma bude dát použít přímo na chytrém televizoru, který bude tuto službu podporovat. A to i přesto, že se jedná o produkty jiných značek a Apple tak může ohrozit svůj produkt, který streamování na televizi nebo do reproduktorů umožňuje. A to již zmíněnou Apple TV. Značky, které budou tuto funkci podporovat jsou Samsung, LG, SONY a Vizio.

AirPlay 2 televize

Seznam kompatibilních modelů televizorů najdete na stránkách Apple přímo zde.

Proč se tedy Apple takto rozhodnul

Již dlouho dobu se předpokládá, že Apple si chce opět „přivlastnit“ další již rozjeté služby. Podobně jako to udělal s Apple Music jehož je přímým konkurentem Spotify. Ačkoliv Apple Music nikdy neměl více předplatitelů než právě švédské Spotify, i přesto se mu s touto inspirovanou službou velice daří. Apple by se údajně chtěl pustit do streamovací služby pro filmy a seriály, která bude podobná Netflixu. Údajně se již pracuje na jeho vlastních filmových kouscích.

Přečtete si také náš článek, jak funguje AirPlay na Apple TV.

AirPlay a Apple TV

Nejjednodušší způsob pro Apple

Pro Apple to je ten nejjednodušší způsob, jak se dostat na obrazovky jeho uživatelů. Určitě to neznáme, že by Apple se svou Apple TV již dále nepočítal. Pokud nebudete mít televizi, která bude novou technologii používat, stále budete mít možnost ji použít.

I na reproduktory se nezapomnělo

I reproduktory budou tuto novou platformu využívat. Můžete se podívat na seznam značek, které přehrávání hudby přes AirPlay podporují. V obchodech na krabicích produktů hledejte samolepku s nápisem „Works with Apple AirPlay.

AirPlay 2

 

 

 

apple leasing

zarukaiphone