MacPodpora magazín

AirPlay a Apple TV

Články

Dnes si popíšeme, co to vlastně funkce AirPlay je, k čemu se používá, co ke správnému provozu budeme potřebovat a jak se dá dobře využít s produktem Apple TV.

AirPlay je bezplatná wi-fi služba, která funguje mezi apple zařízeními připojenými do jedné sítě. Velké využití najde právě v tom případě, když používáme Apple TV.

Z jakéhokoliv apple zařízení totiž můžeme na apple TV díky funkci Air Play streamovat video, nebo si třeba prohlížet fotky. Zkrátka na apple TV můžeme zrcadlit obrazovku kteréhokoliv z našich zařízení a to zcela bezdrátově.

Streamování videozáznamu přes AirPlay ze zařízení s iOS

Na svém iOS zařízení si otevřete příslušnou aplikaci a v ní video, které chcete na Apple TV sdílet. Ujistěte se, že máte tato dvě zařízení připojena ke stejné wifi síti.

Klepněte na ikonku „sdílení“ většinou se nachází v některém z dolních rohů obrazovky, záleží samozřejmě na dané aplikaci.

Zobrazí se Vám spousta možností, jak uvedený obsah sdílet. Potom tedy klepněte na AirPlay.

Přenos zastavíte tak, že v totožné aplikaci kliknete opět na ikonu sdílení, ale jako zobrazovací zařízení vyberete zařízení ze kterého video přehráváte.

AirPlay

Streamování videozáznamu přes AirPlay ze zařízení s macOS

Na svém macOS zařízení si otevřete příslušnou aplikaci a v ní video, které chcete na Apple TV sdílet. Ujistěte se, že máte tato dvě zařízení připojena ke stejné wifi síti.

Klikněte na tlačítko sdílení. V různých aplikacích může vypadat jinak, zpravidla se ale opět nachází v některém z rohů okna aplikace.

Zobrazí se vám nabídka možností, které zařízení chcete k přehrávání videa využít. Vyberte tedy svou Apple TV. 

MacOS umí taktéž zrcadlit komplětně celou obrazovku v libovolném rozlišení. To zajistíme tak, že v pravé části horní lišty, která se nachází na klasické základní user interface klikneme na ikonu televize, nebo monitoru.

Po rozkliknutí této ikony můžeme funkci AirPlay zapnout, vypnut, nebo spustit přenos daného videa.

AirPlay

https://www.macpodpora.cz

apple leasing

zarukaiphone