MacPodpora magazín

19. února dorazí Apple Pay do Česka

19. únoraČlánkyiPhoneTipy

19. února se dočkáme služby Apple Pay

Několikrát jsme vás informovali o příchodu Apple Pay, který bedlivě sledujeme. Pokud se ho nemůžete dočkat tak jako my, tak máme konečně přesné datum. 19. února poprvé v historii vyzkoušíme službu Apple Pay na uzemí České republiky s českými bankami.


Přesný termín

Doteď jsme zatím jenom všichni hádali, kdy k tomuto dojde. Mělo to být na podzim, pak se ukázali velice neoficiální informace o tom, že Apple Pay by měl dorazit behěm ledna tohoto roku. Dokonce se provalilo, že jedná z nejvetěších bank tuto službu testuje a jejich klient byl schopen s jejich kartou pomocí Apple Pay zaplatit. Tento článek naleznete zde. Nyní již však máme přesné datum spuštění.

Apple Pay v ČR byl neoficiálně spuštěn!

První banky

Mezi prvními bankami, které budou od 19. února nabízet svým klientům Apple Pay bude Komerční banka a Česká spořitelna. Tyto banky údajně již mají všechny certifikáty pro provoz této platební služby. Dalšími bankami, které sek Apple Pay vždy hrnuly jsou AirBank a Moneta Money Bank. Během tohoto roku by mohli Apple Pay spustit také Twisto, ČSOB, Fio a EquaBank.

Další zachycené důkazy

Na Twitteru Tomáš Fronek zveřejnil video, kde zachycuje muže platící iPhonem na terminále v českém obchodě. Na jeho telefonu jde lehce vidět platební karta ve Wallet od České spořitelny. 19. únor skutečně vypadá velmi nadějně.

Kde se dá Apple Pay použít

Apple Pay funguje na každém platebním terminálu, který je schopen příjimat platby bezkontaktně. To znamená, že v podstatě ve všech obchodech po České republice. Na platební terminál, který by neumožňoval platby pomocí bezdotykové platby, těžko v dnešní době narazíte.

Apple Watch a iPhone

Apple Watch a iPhone jsou zařízení, která můžete na platebních terminálech používat. Je potřeba, abyste měli alespoň iPhone 6 nebo novější anebo jakoukoliv generaci chytrých hodinek Apple Watch. Samozřejmě platební kartu můžete mít přidanou na obou zařízeních paralelně a jednoduše vybrat to, které máte zrovna po ruce.

apple leasing

zarukaiphone