MacPodpora magazín

WhatsApp pro Mac a jeho výhody

ČlánkyMacTipy

WhatsApp pro Mac a jak ho používat

Spusta z nás používá na svém iPhonu WhatsApp. Jedná se o aplikaci pro komunikaci v reálém čase (tzn. instant messaging). WhatsApp je zdarma a dá se používat téměř na všech platformách. Vyměňovat si můžete textové nebo hlasové zprávy a také fotografie a videa. Na iOS, Androidu, ale také na Windows Phone. Tím se stala tato aplikace velice populární. WhatsApp pro Mac může být skvělým pomocníkem.


Kde ho sehnat

Pokud na svém počítači WhatsApp pro Mac nemáte, stáhnout si ho můžete z App Store. Je tedy potřeba mít na Macu přihlášené vaše Apple ID. Stáhnout si ho můžete zde.

Po instalaci…

Po instalaci vás WhatsApp pro Mac vyzve k tomu, abyste naskenovali QR kód v aplikaci WhatsApp, kterou máte na svém iPhonu. Je to z toho důvodu, aby se chaty mohli synchronizovat právě s WhatsAppem na vašem iPhonu. Musíte otevřít ve WhatsAppu Nastavení -> WhatsApp Web/Desktop -> Skenovat QR kód.

WhatsApp pro Mac - skenování QR kódu

iPhone musí zůstat aktivní

Ačkoliv je to trošku paradox, je potřeba počítat s tím, že desktopová verze WhatsAppu synchronizuje vše s vaším iPhonem. Respektive s WhatsAppem, který v telefonu máte. Proto musí být tento iPhone na stejné WiFi síti a stále k dispozici. Aplikace Vás dokonce upozorní na to, že baterie se v iPhonu vybíjí a je potřeba připojit nabíječku.

 

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone