MacPodpora magazín

Společnost Apple představila nový iPad mini 3 a iPad Air 2

Apple ServisČlánky

Tradiční vývojářská konference Keynote nám nedávno odhalila hned několik novinek.  Pojďme si přiblížit dvě z nich.

iPad Air 2

Nová verze tabletu se dočkala mnohých vylepšení.  Asi nejočekávanější je nové zlaté barevné provedení a Touch ID. Zůstává 9,7 palcový Retina displej. Co se týče designu je iPad 2 pouze o 18% tenčí než jeho předchůdce, tedy 6,1 milimetrů. Za zmenšení tloušťky může především displej, který je nyní spojen s krycím sklem. Displej se dočkal i dalšího vylepšení a to antireflexní vrstvy, která eliminuje až 56% odlesků.

Nový Air by měl být až o 40% rychlejší než předchozí model, obsahuje procesor A8X. Rychlejší je i připojení Wi-Fi. Jenom výdrž baterie je pořád stejná – 10 hodin.

Změn se dočkal hlavně fotoaparát iSight. Má nyní 8 megapixelů a dokáže natáčet ve Full HD, Slow-motion videa a také s ním lze fotit panoramata.

Ipad Air 2 bude dostupný ve verzích 16GB, 64GB a 128GB. Jeho cena by měla začínat na 13 490,- Kč.

iPad mini 3

Mini tablet se také dočkal nového zlatého barevného provedení a funkci Touch ID. Tím však výčet vylepšení téměř končí.  Zůstává procesor A7, velikost displeje i 7,9 palců uhlopříčka. Cena nového iPadu mini 3 bude začínat na 10 690,- Kč. Tablet bude dostupný s pamětí 16GB, 64GB a 128GB.

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone