MacPodpora magazín

Rozdíly mezi MacBooky Air 13″? Jednoduchý přehled

ČlánkyMac

Všechny ty procesory, kdo se v nich má vyznat?

Rozdíly mezi MacBooky teď pěkně rozebereme, respektive pro modely Apple MacBook Air. Nejčastější vaší otázkou je, jaký je rozdíl u procesorů (CPU) v jednotlivých modelech v průběhu let.
Jak se liší modely Mid 2011 a Mid 2012 MacBook Air, či jaký je rozdíl u čipů Sandy Bridge a Haswell? Pokusím se vám vysvětlit rozdíly u počítače MacBook Air 13” v různých modelech od roku 2011.

Porovnání procesorů v modelových letech

Modely MacBook Air, které Apple představil v polovině roku 2011, obsahovaly Intel Core i5 a i7 dual-core, jejichž předchůdcem v starších modelech byly procesory Core 2 Duo. Přibližně každý rok společnost Intel vydává novou, vylepšenou generaci těchto procesorů. Na přiloženém grafu vidíme výkonnost různých procesorů. Nárůst výkonnosti procesorů Core i5 je o 27% a u procesorů řady Core i7 celých 38%.

Nárůst výkonu je pouze o 38% oproti předchozím generacím

 

 A jaké jsou rozdíly mezi MacBooky v procesorech?

Rozdíl mezi benchmarky Sandy Bridge a Ivy Bridge je minimální. Největší diference se objevují u modelu Core i7. Je zajímavé, že hodnoty Core i5 Haswell jsou pouze o něco málo nižší než benchmarky Core i5 Ivy Bridge. Podle tohoto grafu se zdá, že Apple obětoval výkon procesoru ve prospěch délky životnosti baterie.  Malý rychlostní boost pro modely Early 2014 Core i5 přinesl pouze minimální výkon v porovnání s modely Core i5 z poloviny roku 2013, čipy Core i7 jsou ve skutečnosti stejné.

Grafický výkon

 
Kromě vyššího výkonu procesorů dochází k velmi výraznamnému zvýšení grafického výkonu. Mezi stejnými modely je nárůst o 128% u 3DMarku. Pokud používáte programy náročné na grafiku, může být pro vás užitečné investovat do novějších modelů, pokud naopak potřebujete vyšší výkon procesoru, nemusí být tato investice o mnoho vyšší.

Zlepšila se životnost baterie

Dalším faktorem, který je třeba vzít v úvahu při porovnání modelů MacBooků Air, je skutečnost, že životnost baterie se od modelů Mid 2013 velmi zlepšila. Důvodem je především to, že procesory Haswell a Broadwell mají efektivnější konstrukci, která umožňuje nižší spotřebu energie. Tyto údaje pochází ze statistik společnosti Apple, skutečné výsledky se však mohou v praxi lišit.
rozdíly mezi výdrží
Pokud vás tento příspěvek spíše znejistil a stále váháte, který MacBook Air si vybrat, rádi vám pomůžeme to správné jablko vybrat..

apple leasing

zarukaiphone