MacPodpora magazín

Potíže u iPhone XS Max – nefunkční režim Portrét 

Potíže u iPhone XSApple ServisČlánky

Potíže u iPhone XS Max – nefunkční režim Portrét 

Mnoho uživatelů iPhone XS Max si stěžuje, že jim nefunguje režim Portrét?! A není neobvyklé vidět na google časté dotazy typu „Proč mi nefunguje na iPhone XS Max režim portrétu?“ nebo „Jak opravit režim Portrét?“.

Pokud jste jedním z nich, tento článek vám pomůže problém vyřešit.

Nejčastěji jsou zde dvě příčiny toho, proč tento režim nefunguje. Softwarová a Hardwarová. V tomto článku uvedeme několik možností, jak tento problém vyřešit.

Poznámka: Nepoužívejte portrétový režim při nízkých světelných podmínkách (tmavá místa, málo světla), tento režim při nedostatku světla nefunguje. Ujistěte se také, že mezi vámi a fotografovaným objektem je adekvátní vzdálenost. Doporučujeme kolem 50 cm.

  1. Restartujte telefon nebo fotografickou aplikaci
  2. Proveďte update iOS: Nastavení –> obecné –> aktualizace software
  3. Restartujte všechna nastavení: Nastavení –> obecné –> obnovit všechna nastavení
  4. Obnovte telefon do továrního nastaveni: Nastavení – obecné – smazat data a nastavení 

 

Před obnovou do továrního nastavení proveďte zálohu vašeho iPhone, tovární nastavení všechna vaše data smaže. Pokud tyto doporučené kroky nepomohou, je zde pravděpodobnost, že je poškozena kamera nebo přímo základní deska. V tomto případě je třeba provést opravu kamery či základní desky.

Potíže u iPhone XS jdou vyřešit

Dalším krokem je kontrola, zda je portrétový režim v normálním stavu. Otevřeme fotoaparát a přepneme jej na režim portrétu. Pokud zde jasně vidíme, že pozadí není rozmazané, znamená to, že širokoúhlý objektiv funguje správně, zatímco teleobjektiv nikoli.

Otevřete telefon a vyjměte základní desku. Na multi-metru vybereme mód pro měření diod. Změříme pin 25 na konektoru J4000 ( konektor pro kameru )

Naměřená hodnota Pinu 25 je OL (open line), což je abnormální. To značí, že vodivá cesta k pinu 25 je přerušena.  Obvod je tvořen odporem R4006 který má hodnotu 0 Ohmů a integrovaným čipem pro napájení kamery U3700. Prvním krokem je kontrola R4006 , který je v pořádku takže závada bude v U3700 (napájení pro kameru). Zkusíme tedy napájecí čip vyměnit za nový.

 

Potřebujete tedy nejprve od sebe oddělit horní a dolní vrstvu desky a poté odpojte U3700. Pokračujte čištěním spojovací části a pájením nového napájecího čipu. Poté obě vrstvy zase spojte. Podrobný kroky jsou následující

Vložte základní desku na ohřívací podložku a po nahřátí od sebe oddělte od sebe obě vrstvy. Horkovzdušnou pistolí pak oddělte čip U3700. Pájkou nejprve očistěte spoje od zbytků cínu a dočistěte kalafunou. Vložte na patřičné místo nový čip a připevněte jej pomocí horkovzdušné pistole.

Pájkou namočenou v kalafuně poté vyčistěte třetí místo základní desky, překuličkujte spodní vrstvu a spájejte třetí místo pájecí pastou. Nakonec obě poloviny základní desky opět spájejte k sobě. Po spájení opět telefon složte a zapněte. Problém by měl být tímto vyřešen

Pokud opravujete sami nebo v servisní společnosti, rádi vám více o této problematice sdělíme na našich workshopech na tomto odkaze Unfixables.macpodpora.cz

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone