MacPodpora magazín

Parallels M1 už virtualizuje! Verze 16.5 nabízí plnou podporu pro ARM

Parallels M1ČlánkyMac

Parallels M1 už konečně umí virtualizovat. Také na Macu s čipem M1 tak můžete využívat operační systém Windows. A dokonce o 30 % rychleji.

Společnost Parallels oznámila vydání Parallels Desktop 16.5 pro Mac s plnou podporou pro M1. To umožní spouštět operační systémy Windows 10 nebo distribuce Linuxu i na strojích s ARM procesory.

Parallels M1 využije naplno

Parallels tvrdí, že nativní spuštění virtuálního stroje s Windows 10 ARM Insider Preview na M1 bude o 30 % rychlejší. Porovnává při tom výkon 15palcového MacBooku Pro z roku 2019. Ten má místo ARM čipu v sobě procesor Intel Core i9, 32 GB RAM a grafiku Radeon Pro Vega 20. Další výhodou má být nízká energetická náročnost. Při virtualizaci má být 2,5krát nižší než na MacBooku Air s Intel procesorem.

Microsoft zatím nenabízí veřejnou verzi Windows založeného na ARM pro uživatele. Současný systém Windows 10 ARM Insider Preview je k dispozici na webových stránkách Microsoftu pro členy programu Windows Insider. Možnost spouštět operační systém Applu macOS Big Sur ve virtuálním stroji se pak chystá. Parallels doufá, že přidá podporu i v Parallels Desktop později v tomto roce.

Kdokoli s licencí na Parallels Desktop 16 pro Mac může získat automatickou aktualizaci Parallels Desktop 16.5 bez dalších nákladů. Jinak jsou na stránce produktu Parallels Desktop uvedeny možnosti jednorázového nebo předplatného. Pokud chcete ušetřit, zadejte při nákupu kód 2KQ-PTG-DYZ. Ten vám dá ještě 10% slevu.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone