MacPodpora magazín

Nový iPad a iPad mini mají přijít s větším displejem

Nový iPadČlánky

Nový iPad má dostat úhlopříčku displeje 10,8 palců a jeho menší bráška iPad mini se zvětší na 9 palců. Tvrdí to známý analytik Ming-Chi Kuo.

Společnost Apple plánuje uvést na trh nový iPad o velikosti displeje 10,8 palců a nový iPad mini s obrazovkou, která by mohla dosáhnout až 9 palců. V poznámce se také uvádí potenciální datum vydání pro Apple brýle s rozšířenou realitou.

Nový iPad s tenčími rámečky?

Nový iPad bude vypuštěn v druhé polovině letošního roku, zatímco nový iPad mini, který bude mít velikost obrazovky zhruba mezi 8,5 a 9 palci, bude podle Kua představen v první polovině roku 2021. Oba budou cenově velmi dostupné.

Není jasné, jak by se tyto nové iPady mohly umístit do stávající nabídky Applu nebo zda by nahrazovaly stávající modely. iPad za 9 990 Kč, ten vůbec nejlevnější, má obrazovku s úhlopříčkou 10,2 palců, zatímco iPad Air s 10,5palcovým displejem koupíte za 14 490 Kč, což znamená, že 10,8palcový iPad by měl větší obrazovku než oba tyto modely. A iPad mini s displejem až 9 palců by byl velkým skokem z 7,9palcové obrazovky současného iPadu mini.

Chytré brýle pro rozšířenou realitu

Kromě nových iPadů Kuo také uvedl, že brýle s rozšířenou realitou společnosti Apple by se mohly dostat na trh nejdříve v roce 2022. V reakci na to YouTuber Jon Prosser řekl, že „Apple Glasses“ jsou ve skutečnosti určeny pro vydání už od března do června 2021. Tvrdí také, že je viděl, a říká, že jsou „pekelně elegantní“.

O brýlích Applu se toho už napsalo hodně a The Information v listopadu oznámil, že Apple ve skutečnosti pracuje na dvou samostatných zařízeních – náhlavní soupravě pro rozšířenou realitu pro vydání v roce 2022 a několika modelech Apple Glass, které mají být uvolněny o rok později. Není jasné, o kterých z těchto zařízení se Kuo a Prosser zmiňovali.

Zdroj: TheVerge


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone