MacPodpora magazín

Noční nabíjení iPhonu a co může způsobit

Apple ServisČlánkyiPhoneTipy

Noční nabíjení iPhonu je praktické, ale škodlivé

Stále se setkávám s tím, že uživatelé iPhonu, ale jiných zařízení nabíjejí baterku zásadně přes noc. Než jdou spát telefon připojí do nabíječky a když vstávají, tak ho vytáhnou. Noční nabíjení iPhonu je v podstatě praktické. Ale škodíte tím nejen baterii v zařízení, ale také svému zdraví. Proč se nočnímu nabíjení iPhonu vyhnout? Když ne zdraví, tak hlavním důvodem může být to, že si prodloužíte životnost baterie.


Li-ion baterie a jejich vlastnost

To je to, proč noční nabíjení iPhonu je pro baterii škodlivé. Lithium-iontové baterie se dnes nachází téměř všude, kde se baterie dá nabíjet. Od aut, přes telefony po notebooky. Vyjímkou tedy není ani iPhone. Li-ion baterie by se správně neměly často nechat vybít až do totální nuly. Je to taky jeden ze stavů, kterým jim škodí. Nejvíce jejich životnost zkracuje, když jsou dlouho ve stavu plného nabití.

A to bývá v noci

Noční nabíjení iPhonu je tedy škodlivé z toho důvodu, že baterie je dlouhou dobu vystavena maximálnímu nabití. A to Li-on bateriím škodí. Když spíte, může to být 8 hodin, ale také déle. Platí to ale také tehdy, když máte telefon přes den dlouhou dobu v nabíječce a hodnota nabití baterie se stále blíží ke 100%.

Elektromagnetické vlny a lidský mozek

Elektromagnetické vlny jsou dnes všude, kde si vzpomenete. Tou nejzákladnější je třeba obyčejné světlo ze slunce. To nám ale v rozumné míře ublížit nemůže. A stejně tak je to s radiovými vlny, které vysílá Váš iPhone. WiFi, Bluetooth, mobilní signál a spousty dalšího tak doslova září přímo u vašeho mozku. To je jedna z věcí, které byste se pro zdravý spánek měli vyvarovat a na noc telefon odložit alespoň 2 metry od hlavy.

Vzplanutí baterie

To je jeden z mýtů, které kolují mezi uživateli. Noční nabíjení iPhonu nemůže způsobit vzplanutí baterie. Zařízení samo pozná, kdy se baterie nabila. Na internetu je několik kauz, kdy baterie v iPhonu sama vzplanula. To ovšem nebylo způsobeno nočním nabíjením, ale nabíjením obecně. Jednalo se o vadný kus baterie nebo jiného komponentu v zařízení.

Cítíte, že už baterie nevydrží tak jako dříve?

Pokud máte pocit, že Vaše baterie je již opotřebená, můžete se obrátit na nás. Rádi Vám na počkání baterii ve Vašem iPhonu, ale i jiném zařízení vyměníme. Naši profesionálové se s Vámi na tento problém rádi podívají. Ceník oprav najdete zde.

 

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone