MacPodpora magazín

MacKeeper je blbost!

mackeeper je blbostApple ServisČlánky

Co je to „MacKeeper“, a proč byste se mu měli vyhnout.

 mackeeper je blbost
Hodně často se setkáváme s počítači zákazníků, které sužují problémy, kterým úplně nerozumí. Jejich počítač funguje podezřele pomalu, náhlé padání programů apod. Ve velké většine případů se setkáváme s tím, že si do svých počítačů nainstalovali program jménem MacKeeper. Častokrát, odstranění tohoto programu spoustu problémů vyřeší. Takže, co je to MacKeeper, a proč doporučujeme se mu vyhnout?

 

MacKeeper byl původně vytvořen společností jménem Zeobit a před pár lety byl prodán společnosti Kromtech. Tento software údajně řeší problémy s výkonem a systémovou stabilitou Vašeho Macu. Má být rovněž nástrojem k vyčištění počítače od nepotřebných souborů atd…

MacKeeper čistí pouze vaši peněženku

Do Vašeho povědomí se MacKeeper věštinou dostane skrze děsivá upozornění na webových stránách, že Vašemu počítači hrozí nebezpečí. Mluvíme zde o tzv. „Pop-under“ reklamě. Pokud tato reklama zaujme Vaši pozornost a proklikáte se na údajné stránky výrobců tohoto softwaru, pravděpodobně se jedná o uměle vytvořené weby plné falešné propagace a falešných uživatelských recenzí. Nastal i den, kdy výrobci tohoto softwaru museli vysvětlovat jejich podvodnou propagaci , nezmohli se však na nic lepšího než : To nejsme my, to je někdo jiný.

 

Skutečné problémy s MacKeeperem po jeho instalaci jsou následující:

  • Poskytuje pochybné hodnoty pro většinu uživatelů jako jsou např. různá varovná hlášení o bezpečnosti Vašeho systému, počtu dočasných a nepotřebných souborů apod.
  • Může destabilizovat jinak stabilní systém.
  • Vloží se do operačního systému tak důkladně, že pro jeho odstranění je někdy nutné vynaložit obrovské úsilí a spoustu času.

Pouhá odinstalace aplikace nestačí

Pokud se rozhodnete pro odinstalování klasické aplikace v systému MacOS, tento proces by neměl probíhat jinak než přesunutí nepotřebné aplikace do koše a následně jeho vysypání (případně zadání hesla administrátora). Při odstraňování aplikace MacKeeper tomu ovšem tak není. Při vysypání koše se Vás aplikace zeptá, z jakého důvodu jí chcete smazat a proč. Toto rozhodně není cesta, kterou se vývojáři legitimních aplikací pro systém MacOS ubírají.

 

Ba co víc, po smazání MacKeepera zjistíte, že ještě není 100% vyhráno, můžete najít zbytkové soubory tohoto programu ve složce systémové knihovny (po zadání do vyhledávače souborů klíčová slova jako např. Zeobit, MacKeeper  apod.).

Macbook antivirus nepotřebuje

Na internetových fórech se můžete dočíst, že lidé označují tento program jako virus nebo malware. Ubohá pravda je taková, že to tak není. Je to prostě velmi perzistentní, slabě vyvinutý software, jehož výrobce se Vás snaží donutit ho používat – velmi podezřelými způsoby. Na druhou stranu, výrobci tohoto softwaru nejsou zloději, pokud se rozhodnete MacKeepera využívat naplno a tento software „OMYLEM“ zakoupíte a následně toho začnete litovat, můžete požádat o vrácení peněz, takže pokud se cítíte ošizení, peníze Vám vrátí.

 

Takže, jestli jste někdy na internetu zahlédli reklamu na MacKeeper a přemýšleli jste o tom, že ho vyzkoušíte, tento software opravdu nedoporučujeme. Pokud se i přes to rozhodnete, že ho nainstalujete, neříkejte že jsme Vás nevarovali :).

Vyčištění malwaru a virů provedeme za vás

Jak jsem psal výše, prostou odinstalací se ho kompletně nezbavíte, proto Vám samozřejmě nabízíme profesionální odstranění případných problémů, i následnou kontrolu a optimalizaci Vašeho Macu! Ceník služeb

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone