MacPodpora magazín

MacBook Pro M1 roznesl v testech předchůdce na kopytech

MacBook Pro M1ČlánkyMac

MacBook Pro M1 je výkonnější, ně mohl kdokoliv očekávat. Podívejte se na test, kde se proti sobě postavila tato novinka a předchůdce s Intel procesorem.

První počítače Mac M1 společnosti Apple se vzpíraly očekávání a jsou výkonnější, než kdokoli očekával. Hravě tak překonají mnoho Maců s Intel procesory, které Apple nadále prodává. V tomto testu se střetnou 13palcový MacBook Pro ‌M1 proti 13palcovému MacBooku Pro z roku 2020 s čtyřjádrovým procesorem Core i5 1,4 GHz, grafikou Intel Iris Plus 645 a 8GB RAM.

MacBook Pro předchozí generace byl vydán v květnu 2020, ale je již zastaralý a daleko horší než nový model Apple ‌M1‌. Rozsáhlé testování rychlosti vše ukáže.

MacBook Pro M1 vs. MacBook Pro Intel v Geekbench

MacBook Pro s 8GB RAM, ‌M1‌ čipem s 8jádrovým CPU a GPU a 256GB SSD, získal jednojádrové skóre Geekbench 1722 a vícejádrové 7535. Srovnatelný MacBook Pro s Intel procesorem dosáhl skóre 871 na jednom jádru a vícejádrové skóre 3786. Výkon se zde tak téměř zdvojnásobuje. Skóre OpenCL také prokázalo výrazný rozdíl v porovnání s ‌M1‌. Celkem 19305 bodů tak drtí 6962 u Intel verze.

Rychlost SSD

V MacBooku Pro ‌M1‌ je rychlejší SSD a při testování jsme zaznamenali rychlost čtení 2800 MB/s a rychlost zápisu 2300 MB/s. U SSD v Intel MacBooku Pro jsme zaznamenali rychlost čtení 1600 MB/s a rychlost zápisu 1100 MB/s. Apple říká, že SSD může dosáhnout rychlosti sekvenčního čtení až 3,3 GB/s díky novému řadiči SSD integrovanému v čipu ‌M1‌.

Přenosy souborů

Při přenosu souboru o velikosti 40 GB dokončila jednotka ‌M1‌ úkol za 27 sekund, zatímco Intel Macu to trvalo 90 sekund. Přenosové rychlosti začaly stejně, ale netrvalo dlouho, než Intel zaostal.

Export videa v rozlišení 4K

Export 10minutového videa 4K z Final Cut Pro trval MacBooku Pro ‌M1‌ 4 minuty a 53 sekund a Intel MacBooku Pro 6 minut a 47 sekund. Kromě rychlejších přenosových rychlostí na Macu ‌M1‌ se ventilátory vůbec neroztočily, zatímco větráky Intel Macu řvaly.

Spuštění a vypnutí

MacBook Pro ‌M1‌ se spustí znatelně rychleji díky nové funkci Okamžité probuzení, která vám pomůže, když otevřete víko. Vypínání bylo také rychlejší.

Test záložek

Otevřeli jsme tucet karet YouTube v Safari na obou počítačích a zatížení CPU bylo na počítačích Mac ‌M1‌ mnohem nižší. Mac ‌M1‌ dokázal bez problémů přehrát každé video a větráky nikdy ani nezahučely. Intel Mac se potýkal s plynulostí a větráky byly na maximální rychlosti.

Test aplikací

Otevřeli jsme všechny aplikace ve složce Aplikace na obou počítačích Mac, což bylo přibližně 50 aplikací. Model ‌M1‌ vynikal, zatímco Intel Mac zaostával a měl potíže s otevřením všeho. Otevření všech aplikací ve verzi Intel, zejména Final Cut Pro, trvalo mnohem déle. Otevření aplikace Mission Control u každé otevřené aplikace bylo na Macu ‌M1‌ bezproblémové, ale Intel Mac to nedokázal úplně zvládnout. Model M1‌ zvítězil při otevírání aplikací, jako je Safari, Mapy, Apple Music a Final Cut Pro, ale Intel Mac nebyl příliš pomalejší.

Závěr

Během našich testů a testů rychlosti se ventilátory MacBooku Pro ‌M1‌ nikdy nezapnuly. Pokud si vezmete jeden z nových modelů MacBooku Pro, očekávejte téměř tichý provoz u všech úkolů. MacBook Air nemá vůbec žádné větráky a Mac mini funguje podobně jako MacBook Pro.

Kromě rychlosti na nás udělala dojem také výdrž baterie. MacBook Pro byl používán hodinu nebo dvě, když jsme ho poprvé dostali a pak většinu následujícího dne, a nikdy jsme ho nemuseli ani jednou zapojit, abychom ho mohli nabít, a to i při všech testech.

MacBook Pro ‌M1‌ překonává model Intel 2020, ale pokud jde o výkon procesoru, je také rychlejší než špičkové 16palcové modely MacBooku Pro z roku 2019. Pokud plánujete koupit nový Mac, v tomto okamžiku pravděpodobně stojí za to vydržet na Mac s čipem ‌M1‌, pokud můžete. Apple plánuje aktualizaci celé řady s Apple Silicon, což bude proces, který bude trvat přibližně dva roky.

Zvěsti naznačují, že některé z příštích počítačů Mac, které mají získat čipy ‌M1‌, budou zahrnovat iMac (v pracích je 24palcový model) a 16palcový MacBook Pro.

Zdroj: Macrumors


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone