MacPodpora magazín

MacBook Pro 13 problémy s podsvícením displeje má, oprava je zdarma

MacBook Pro 13 problémyČlánkyMac

MacBook Pro 13 problémy může mít v případě podsvícení displeje. Nejedná se o všechny prodané počítače, ale jen o malé procento z nich. Oprava je naštěstí zdarma.

Společnost Apple tento týden rozšířila svůj celosvětový servisní program na opravu podsvícení displeje některých MacBooků Pro s 13palcovým displejem. Nyní se může uplatnit v případě, že MacBook byl koupen před méně než 5 lety nebo až 3 roky po zahájení tohoto programu. Donedávna platila hodnota 4 roky od první koupě.

MacBook Pro 13 problémy s displejem

Společnost Apple spustila program 21. května 2019 poté, co zjistila, že velmi malé procento 13palcových MacBooků Pro vykazuje problémy s displejem. Počítače prodané od října 2016 do února 2018 mohou vykazovat nerovnoměrné podsvícení v dolní části obrazovky v podobě zobrazení světlých svislých pruhů. Po čase podsvícení přestane dokonce fungovat úplně. Pro bezplatný servis jsou způsobilé pouze tyto modely:

  • MacBook Pro (13palcový, 2016, čtyři porty Thunderbolt 3)
  • MacBook Pro (13palcový, 2016, dva porty Thunderbolt 3)

Chcete-li zjistit, jaký model Macu máte, klikněte na logo Apple v levém horním rohu obrazovky a v nabídce vyberte možnost „O tomto Macu“. Program je v současnosti k dispozici pouze na tyto dva modely a nedá se, že by se měl rozšiřovat na další.

Samotný Apple nebo autorizovaný Apple servis vymění displej u MacBooku zcela zdarma. Stačí přejít na tuto stránku na webu Applu a najít si servis ve vašem okolí. Pokud jste už opravu nechali provést a zaplatili, je možné u Applu žádat refundaci.

V roce 2019 uvedl specializovaný web iFixit, že problémy s podsvícením jsou způsobeny jemným flex kabelem. Ten se může opotřebit a po opakovaném otevírání a zavírání víka displeje také zlomit. Apple v modelech 2018 prodloužil délku flex kabelu o 2 mm, což problém zjevně vyřešilo.

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone