MacPodpora magazín

MacBook Air 2021 má být lehčí, tenčí a vrátí se legendární MagSafe

MacBook Air 2021ČlánkyMac

MacBook Air 2021 bude hit a americká společnost ho udělá tenčí a lehčí. Opravdovým tahákem ale má být comeback nabíjecího konektoru MagSafe.

Apple pracuje na tenčí a lehčí verzi MacBooku Air, kterou kalifornská firma plánuje vydat nejdříve v druhé půlce tohoto roku nebo v roce 2022. Zprávu přinesl dobře informovaný novinář ze serveru Bloomberg Mark Gurman.

MacBook Air 2021 s MagSafe konektorem

Novinka bude zahrnovat nabíjecí technologii MagSafe a verzi nové generace čipů Apple Silicon. Také okraje kolem displeje se mají výrazně ztenčit a úhlopříčka zůstane na 13 palcích. Současný model váží 1,29 kg a v nejsilnějším bodě disponuje tloušťkou 1,61 cm.

Společnost uvažovala o zpracování větší verze MacBook Air‌ s 15palcovou obrazovkou, ale zřejmě to ještě nějakou dobu počká. Příští generace tak bude opět pouze v 13palcovém rozměru. Uvedli to dobře informovaní pracovníci, kteří si nepřejí být jmenování. Mluvčí Applu tyto zprávy odmítl komentovat.

Podle zprávy bude mít nový 13palcový MacBook Air také dvojici portů USB 4 pro připojení externích zařízení. Očekává se, že aktuální ‌MacBook Air‌, upgradovaný v listopadu s Apple Silicon čipem, zůstane v nabídce společnosti jako základní nabídka.

Novinek bude ještě více

Analytik Ming-Chi Kuo již dříve uvedl, že Apple představí nový MacBook Air někdy v roce 2022, což naznačuje, že v roce 2021 nemusí dojít k jeho obnovení. Podle Kua bude MacBook Air přicházející v roce 2022 vybaven MiniLED displejem. Ten nabídne kvalitnější obraz, který se bude blížit OLED panelům, ale nebude tak nákladný na výrobu.

S modely iPhone 12 a 12 Pro, které byly představeny v říjnu 2020, znovu objevil Apple MagSafe‌. Kdysi používal tento název pro odtrhávací magnetické nabíjecí kabely určené pro MacBook. ‌MagSafe‌‌ byl úplně vyřazen z řady Mac počítačů a poslední stroj s ‌‌touto funkcí, ‌MacBook Air z roku 2017‌, byl společností Apple v červenci 2019 ukončen.

Jihokorejský analytik nedávno také tvrdil, že design nabíjecího konektoru MagSafe‌ bude aktualizován. Má tak být připraven pro použití s novou generací přenosných Apple počítačů. Zprvu nebylo úplně jasné, jak bude vypadat a jak by jej společnost integrovala do USB-C portů, které jsou nyní jedinými konektory na těle MacBooků. Mark Gurman, úspěšný analytik Applu, ale v jiné zprávě řekl, že se bude jednat o samostatný konektor, který bude vedle USB-C portů na boku strojů.

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone