MacPodpora magazín

Klíčenka na iCloudu

ČlánkyVše

Co je to klíčenka na iCloudu?

Možná jste už někdy na tuto funkci na svém iOS zařízení nebo Macu narazili. Možná nevíte, jestli je bezpečná a jestli je to vůbec užitečná věc. Pojďme se podívat na to, jak tedy Klíčenka na iCloudu funguje.

Co to dělá?

iCloudová klíčenka synchronizuje vaše přihlašovací údaje, čísla platebních karet a přístupy k WiFi sítím na zařízeních, která schválíte. Je potřeba, abyste měli iOS o verzi 7.0.3 a novější nebo OS X Mavericks 10.9 a novější. Klíčenka si uchová přihlašovací údaje nebo číslo karty jen tehdy, pokud to uživatel sám povolí. Když například zadáváte nějaký z těchto citlivých údajů na zařízení někoho jiného, vždy se Vás systém zeptá, jestli chcete údaje uložit, či nikoli.

K čemu je to dobré?

Přihlašovací údaje

Nepamatujete si některá svá hesla? Jsou příliš dlouhá nebo prostě je pro vás pohodlnější, když tyto údaje vyplní zařízení samo? Pak je klíčenka právě pro vás!

Číslo platební karty

Platíte často na internetu platební kartou a nechete pokaždé vyplňovat její dlouhé číslo? Klíčenka tento problém řeší za vás. Z bezpečnostních důvodů klíčenka neuchovává měsíc a rok expirace karty a verifikační kód. To stále musíte zadávat sami.

Hesla k WiFi sítím

Asi jsme každý zažil situaci, kdy přijedete na dovolenou a musíte se pracně přihlašovat k WiFi síti na všech zařízeních, která s sebou máte. Člověk je tvor pohodlný a technika mu maximálně pomáhá. Stačí, abyste zadali heslo na Vašem Macu a pokud je Váš iPhone připojený k mobilním datům, vzápětí si heslo stáhne a připojí se k síti také. Jak jednoduché!

Generování nových hesel

Vyplňujete registrační formulář na nějaké stránce? Nevíte, jak by mělo heslo správně vypadat, aby bylo maximálně bezpečné? I v tomto na vás kličenka myslí! Při vyplňování vám sama „vyplivne“ takovou kombinaci znaků, která splňuje zásady pro nekompromisní zabezpečení jakéhokoli účtu.

A bezpečnost?

Apple uvádí, že nemá absolutně žádný přístup k údajům na klíčence. Jsem přesvědčený o tom, že mu to věřit můžeme. Žádný jiný výrobce elektroniky nebojuje za ochranu soukromí svých uživatelů tak jako právě Apple. Pokud dojde k úniku dat, tak jedině zaviněním chyby ze strany uživatele. Napříkad zvolením nesprávného hesla k Apple ID.

Aktivace klíčenky

Klíčenku aktivujete v Nastavení -> vaše jméno -> iCloud -> Klíčenka.

Spuštění vyplňování údajů v Safari

Otevřete Nastavení -> Safari -> Vyplňování -> a nyní si určíte, které údaje se budou automaticky vyplňovat.

Máte problémy?

KontaktPoslat dotaz

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone