MacPodpora magazín

Klávesnice pro iPad v mnohém pomůže a tablet bude zase blíže počítači

Klávesnice pro iPadČlánky

Klávesnice pro iPad je neocenitelným pomocníkem při zvýšení efektivity práce na Apple tabletu. Pomůžeme vám s výběrem a poradíme, kterou pořídit.

Dotykové obrazovky mají dnes snad všechny telefony a tablety. Je to jistě výrazný posun oproti tlačítkovým zařízením, ale přece jen, spousta činností je rychleji proveditelných díky fyzickým tlačítkům. iPad je ideálním zařízením pro časté přenášení, ale také seriózní práci. Pokud nechcete na Apple tabletu jenom konzumovat obsah, klávesnice bude vaší první volbou.

Klávesnice pro iPad od Applu

Samotný Apple nabízí klávesnici pro iPad a je důležité vědět, který tablet od něj máte. To poznáte jednoduše podle označení modelu. Jaký iPad máte snadno dohledáte a náš článek vám s tím pomůže. Poté už si stačí jen zobrazit nabídku klávesnic. V případě Applu je to poměrně jednoduché, protože máte na výběr pouze 3 modely. Apple Magic Keyboard, Smart Keyboard Folio nebo Smart Keyboard.

Apple Magic Keyboard

Nejdražší a první jmenovaná Magic Keyboard je určena pro modely iPadu Pro a iPadu Air. Má podsvícené klávesnice, trackpad pro možnost využití kurzoru, USB-C port navíc a díky speciálnímu stojánku lze nastavit úhel sklonu obrazovky tak, jak přesně budete potřebovat. V současnosti se jedná o nejlepší volbu, ale připlatíte si.

Apple Smart Keyboard Folio

Levnější variantu představuje Smart Keyboard Folio, která je dostupná pro stejné modely iPadů a na rozdíl od Magic Keyboard nemá žádný trackpad. Chrání obě strany zařízení a jako stojánek funguje klasickým způsobem. Cena je o poznání nižší.

Apple Smart Keyboard

Poslední možností je Apple Smart Keyboard. Jedná se o klávesnici, která je dostupná pro starší iPad Pro, iPad Air a také základní iPad. Pro tyto modely je to jediná možnost, jak pořídit kompatibilní klávesnici od Applu. Nabídne ale stejné funkce jako Smart Keyboard Folio a tak, jako ostatní se připojuje pomocí Smart Connectoru.

Klávesnice od jiného výrobce

V případě, že nechcete klávesnici od Applu a zdá se vám třeba přehnaně drahá, můžete se podívat k jiným výrobcům. Například Logitech nabízí kvalitní alternativy, které budou s iPadem kompatibilní. Vždy si ale ověřte, zda právě pro váš model iPadu je daná klávesnice vhodná. Pokud ji koupíte a na iPadu nebude sedět, máte možnost (v případě koupě přes eshop) do 14 dní klávesnici vrátit.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone