MacPodpora magazín

Jak si v Česku vede Apple Homepod

ČlánkyiPhoneMacTipy

Chytrý a mocný, ale stále tu není

Apple Homepod byl představen v roce 2017 jako nový inteligentní repráček od Apple. Apple dříve měl již ve své nabídce reproduktory pro svá zařízení, ale tento měl být nový v jedné věci. Mělo jít o první chytrý reproduktor od firmy Apple. A tak se také stalo. Tento repráček přináší asistentku Siri, kterou můžete používat velmi podobně, jak jste zvyklí z iPhonu nebo Macu.

Hey Siri…

Fráze, kterou probudíte virtuální asistenku na všech zařízeních. Pro Apple Homepod je to jediná možnost, jak dát Siri najevo, že s ní chcete mluvit. Rozumět Vám bude z jakéholiv koutu v místnosti, anižbyste museli na ni křičet. A to platí také pokud je v místnosti poměrně ruch, když se baví více lidí nebo když máte hlasitě puštěnou hudbu. O to, aby tento systém fungoval se stará 6 obvodových mikrofonů. Přečtěte si také článek, jak Siri lépe používat.

https://macpodpora.cz/funkce-siri-na-apple-zarizeni-a-jeji-pouzivani/

 

Zvuk jako víno🍷

Apple Homepod se může pyšnit tím, že má dokonalý zvuk, který se rozplývá rovnoměrně po celé místnosti a vy tak nemáte pocit, že hudbu už z dálky slyšíte hůř než 2 metry od reproduktorů. Je to způsobeno tím, že Homepod je všesměrový reproduktor. Proto je jeho zvuk slyšet v každém koutu místnosti stejně.

Inteligentní ekvalizér

Homepod upraví své nastavení, protože vyhodnocuje odezvu z šestice mikrofonů. A tak Apple Homepod může upravit hladinu výšek, středů a basů přesně podle toho, jak to ideálně zní v místnosti, kde právě jste.

Česká distribuce opět v nedohlednu

Apple Homepod se začal prodávat v USA, Velké Británii a v Austrálii. Svůj smysl v České republice v podstatě stále postrádá. A to hlavně proto, že v Siri neumí Česky. Ovšem pokud není pro Vás angličtina problém, užít si Homepod můžete i u nás. V České republice ho porodává jeden z největších e-shopů a tím je Alza. Jeho cena je 10 523 Kč včetně DPH.

 

 

apple leasing

zarukaiphone