MacPodpora magazín

iPhone SE byl opět v prodeji

iphone seApple ServisČlánkyiPhoneTipy

iPhone SE byl opět v prodeji přímo na Apple Store

Na podzim roku 2018 se Apple rozhodl stáhnout z prodeje velice oblíbený iPhone SE. Přitom se jednalo o jeden z velice populárních modelů tohoto telefonu. Designem byl stejný jako iPhone 5S, ale zároveň měl stejné komponenty jako iPhone 6S. Byl schopen nahrávat ve 4K, … Důvodu, proč si ho zamilovat je spousty. Ale třeba ještě stále nepřišel jeho definitivní konec a Apple nás skutečně překvapí.


Doprodej na Apple Store

Apple spustil prodej tohoto modelu 21. ledna. Jednalo se však pouze o doprodeje zbylých zásob v kategorii, která se nazývá „Clearence„. Jak už to tak bývá, Česko tato akce zcela obešla a iPhone SE byl v tento den zakoupení pouze ve Spojených státech. Doprodej přitom skončil velice rychle, protože Apple vyčerpal své zásoby za velice krátkou dobu. Pár hodin po zveřejnění nabídky bylo doprodáno.

Chce Apple zvýšit své prodeje

Již jsme Vám psali článek o tom, že hodnota Applu se v jednu dobu velice propadla a Applu také klesl za poslední čtvrtletí prodej jejich jablečného mobilního telefonu. Článek si můžete přečíst zde. Možná, že se Apple právě očekává, že se tímto krokem čísla opět zvednou a meziroční výsledky se zlepší. Zároveň mohlo jít Applu o to, aby vyprodal veškeré přebytečné zásoby, které měl na svých skladech.

 

Hodnota Applu se velice propadla

Výprodej jako průzkum

Další teorií, která vznikla kolem tohoto záhadného výprodeje je ta, že Apple chtěl zjistit, jak moc velký zájem o tento model je. Podle toho se třeba bude Apple také rozhodovat, jestli bude ve vývoji zmenšené a finančně dostupnější verze iPhonu dále pokračovat. Otázkou však je, jestli je vůbec potřeba na téma tohoto telefonu nějaká diskuze. Protože zákaznicí se vesměs shodují a možná i to se odrazilo na výsledcích prodeje.

Podobné akce v Česku

Jak jsem již zmínil, velká část uživatelů by podobné akce uvítala také v České republice. Do nedávna tento model doprodával česká premium reseller iStyle. Ale ten již také na svých stránkách a kamenných prodejnách prodává z nejstarších modelů pouze iPhone 6S a 6s Plus. Podobně je na tom Alza.cz, kde se tento model doprodával během léta 2018.

Nejvýhodnější servis pro iPhone SE najdete u nás!

Ceník oprav

 

KontaktPoslat dotaz

 

 

apple leasing

zarukaiphone