MacPodpora magazín

iPhone na leasing vychází přijatelně pro každého

iPhone na leasingČlánkyiPhone

iPhone na leasing je dobrou alternativou pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou zaplatit plnou cenu zařízení. Hodí se i pro firmy a v neposlední řadě i pro ty, co často Apple produkty mění.

Ve firmách je běžným zvykem, že se zařízení často protáčí. Při změně zaměstnanců zase přechází na další uživatele a proto není vhodné kupovat za plnou cenu například iMac nebo zmiňovaný iPhone. U nefiremních uživatelů zase může být důvodem volby leasingu vysoká pořizovací cena, která u iPhonů i mnohdy přesahuje 30 000 Kč. Rozložení do měsíční platby, která nemusí překročit ani tisíc korun je příjemnou variantou pro mnoho lidí.

iPhone na leasing a s pojištěním

Další nemalou výhodou iPhone leasingu je jeho pojištění. To vychází už z české legislativy, která alespoň základní pojištění vyžaduje. To znamená, že telefon bude zajištěn proti krádeži a odcizení. K tomu ale můžete mít další prvky ochrany. Na iSupport.cz si můžete prohlédnout, co všechno se dá pojistit.

Jestli vám telefon často padá z ruky, bojíte se jeho utopení nebo jiné kalamity, doporučujeme připojistit. A pozor na vodu! Sice Apple ujišťuje, že jeho novější iPhony jsou vodotěsné nebo voděodolné, ale má to svoje úskalí. Nejnovější iPhony 13 jsou sice schopné vydržet v 6metrové hloubce 30 minut, ale Apple na svých oficiálních stránkách k tomu dodává důležité sdělení:

Odolnost proti polití, vodě a prachu není trvalá a může se v důsledku běžného opotřebení postupem času snížit. Nepokoušej se nabíjet mokrý iPhone; pokyny k čištění a sušení najdeš v příručce. Poškození tekutinou není kryté zárukou.

iPhone vodotěsnost

Operativní leasing vs. finanční leasing

V zásadě jsou možné dvě varianty pronájmu zařízení. Jedná se o operativní nebo finanční leasing. Rozdíl je jak v ceně, tak ve způsobu pronájmu. Jaké jsou v obou variantách rozdíly?

Finanční leasing

  • Zařízení nevlastníte, leasingová společnost ho za vás koupí.
  • Splácíte pravidelně částku, která je součtem pořizovací ceny a poplatků za leasing.
  • Po úplném splacení vám zařízení bude patřit.

Operativní leasing

  • Zařízení za vás nikdo nekoupí, ale je vám půjčeno.
  • Splátka zahrnuje rozdíl mezi pořizovací cenou a předpokládanou hodnotou po ukončení leasingu.
  • Po ukončení leasingu se zařízení vrátí, nebo ho máte možnost odkoupit za zůstatkovou cenu.

Proto je finanční leasing dražší než operativní, když se splátka rozpočítá na stejně dlouhou dobu užívání. Obě varianty mají svoje pro a proti a je jen na vás, která je pro vás lepší.

Na kolik vyjde měsíční splátka?

Určitě se teď ptáte, kolik tedy měsíčně zaplatíte a jestli by to přece jen nebylo lepší, než platit 30 000 Kč za telefon rovnou. Uvedeme si tedy pár příkladů.

iPhone 12 v základní verzi s 64GB úložištěm můžete mít už od 477 Kč měsíčně. Jedná se o operativní leasing na 36 měsíců. V případě finančního je to od 517 Kč. Určit to tak nejsou žádné závratné peníze a sami víte, že takové částky utratíte i za jiné a méně důležité věci. Kdybyste chtěli na leasing pořídit třeba Mac, tak Mac mini je k dispozici od 548 Kč měsíčně na 36 měsíců.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone