MacPodpora magazín

Funkce Siri na Apple zařízení a její používání

funkce SiriČlánkyTipy

Co je to siri?

Funkce Siri je virtuální asistentka od firmy Apple. Ulehčí vám denodenně použivané činnosti jako je například posílání zpráv, přehrávání filmů či hudby, nebo třeba vyhledávání informací na internetu. Je Vám zkrátka pořád po ruce.

Používání funkce Siri na iPhonu nebo iPodu touch

Program Siri se dá spustit několika způsoby. Jeden znich je jednoduše vyslovit „Hey siri“ , potom jen stačí dodat instrukci, kterou po asistentece požadujete.

Druhou možností je podržení tlačítka. U iPhonu X se jedná o boční tlačíátko, pokud máte zařízení s home buttonem, podržte jej a sdělte svůj požadavek.

Tlačítko mějte stisknuté po celou dobu hlášení požadavku aplikaci.

Používání siri v autě nebo přes sluchátka AirPods.

Pokud je vaše vozidlo vybaveno funkcí CarPlay nebo SiriEyesFree, podržte tlačítko hlasového ovládání a sdělte asistentce svůj požadavek.

Když máte nasazené AirPody v uších, dvakrát klepněte na vnější stranu kteréhokoli z nich, vyčkejte až se ozve signál a poté sdělte svůj požadavek.

Na starších sluchátkách s názvem EarPods podržte středové tlačítko na ovládacím panelu sluchátek dokud neuslyšíte totožný signál, následně sdělte svůj požadavek.

Používání siri na zařízení apple HomePod

Stejně jako u iPhonu můžete se Siri navázat kontakt dněma způsoby.

Buďto jednoduše řekněte Hey Siri a řekněte asistentce, co potřebujete, nebo podržte vrchní stranu HomePodu a sdělte Siri svůj požadavek.

Používání siri na Mac zařízení

Pokud máte mac z roku 2018 a novější, jednoduše zvolejte Hey Siri a dodejte svoje přání.

Pro starší zařízení platí následující postup: Stiskněte tlačítko siri. To se nachází vpravo nahoře na obrazovce, nebo, pokud vlastníte Mac s touch barem, v pravé části tohoto panelu.

Používání Siri na Apple TV

Zde nebude záležet, zda-li ovládáte siri pocí externího dálkového ovladače nebo přímo pomocí aplikace v telefonu určené k této činnosti. V obou případech stiskněte tlačítko s ikonou mikrofonu, podržte ho po celou dobu sdělování daného požadavku, poté jej pusťe.

https://www.macpodpora.cz

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone