MacPodpora magazín

Fortune Global 500 sestavuje žebříček největších společností, Apple je 3.

Fortune Global 500Články

Fortune Global 500 je seznam, který je každoročně sestavován za účelem objevit společnosti s nejvyššími zisky a příjmy. Apple je letos těsně pod vrcholem.

Provozní výnosy společností z žebříčku Fortune Global 500 z letošního roku dosáhly rekordní výše 33 bilionů dolarů, což je blízko ke společnému HDP Číny a Spojených států. Společnosti dohromady zaměstnávají 69,9 milionu lidí po celém světě a jsou zastoupeny 32 zeměmi. Wal-Mart byl opět sedmým rokem po sobě největší společností na světě.

Fortune Global 500 hodnotí i zisk

Tržby společnosti Apple se vykazují ve výši 260,174 miliard USD, z čehož je 55,256 miliardy USD zisk. Apple byl v tomto ohledu překonán pouze investiční společností Berkshire Hathaway a ropným gigantem Saudi Aramco. Zajímavé je, že Berkshire Hathaway má 5,7% podíl v Applu, což představuje více než pětinu celé její hodnoty.

I přes mírný pokles Applu v posledním finančním roce zůstává Fortune pozitivní ohledně schopnosti kalifornské firmy vydělávat peníze. iPhone nadále dominuje prodejům, ačkoli předplatné se rychle stávají důležitou součástí obchodního modelu Applu.

Apple v roce 2019 zaznamenal pokles o 2 % na 260 miliard USD. Schopnost výrobce počítačů a telefonů vydělat peníze lehce pokulhávala. Apple vydělal 55 miliard dolarů. Tři kategorie vyprávějí příběh poklesů prodeje Applu. Tržby z prodeje iPhonů, 55 % z celkového počtu Apple, poklesly o 14 %. Nárůst prodeje služeb, jako je streamování a předplatné, 18 % z celkového počtu, vzrostlo o 16 %. A nositelná zařízení (AirPods a hodinky) a další ne-telefonní příslušenství (iPody, HomePody a produkty Beats) vyskočily o 41 %, ale tvoří pouze 9 % koláče.

Odhaduje se, že Apple má v současné době 137 000 zaměstnanců a nedávno vykázal rekordní tržby za třetí fiskální čtvrtletí ve výši 59,7 miliard USD a čistý čtvrtletní zisk ve výši 11,25 miliardy USD.

Společnost Apple se od roku 2013 umísťovala v top 20 žebříčku Fortune Global 500. V loňském roce se společnost umístila o jedno místo výše z hlediska příjmů i zisku. V květnu se umístila na čtvrtém místě v žebříčku Fortune 500 největších amerických společností. Apple se nyní zařadil mezi pět nejlepších po dobu sedmi po sobě jdoucích let.

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone