MacPodpora magazín

Apple servisy v ČR pro iPhone a Mac zařízení

apple servisyApple ServisČlánkyiPhoneMac

Apple vyrábí velké množství produktů,

které mají velmi nízkou míru poruchovosti. Pokud vlastníte iPhone nebo Mac zařízení, které je stále ještě v záruce a řešíte reklamaci, pravděpodobně bude vyřízena kladně, byť po trochu delší době. Ti z vás, kterým Apple nevyhoví a reklamaci zamítne, jsou na tom ovšem mnohem hůř. Musíte navštívit Apple servisy.

 

Opravu si musí zařídit na „vlastní pěst” a zaplatí za to nemalé peníze.

V celé České republice, ale převážně v Praze působí velké množství iPhone servisů, které se zaměřují na pozáruční opravy pouze iPhone zařízení a všech jejich modelových řad. Bohužel musím zdůraznit fakt, že mnoho z těchto servisů jsou jen tzv. „rychloměniči“ či “garážmistři”.

 

Takto označujeme místa, „Apple servisy“, která vznikla defakto přes noc a která k opravám používají levné a nekvalitní náhradní díly z Číny, díky čemuž vám mohou poskytnout nízké ceny oprav, kde kvalita a cena nejdou ruku v ruce. Jedná se převážně o opravy LCD displejů.

 

 

Servisních středisek zaměřujících se na opravy a poradenství pro iPhone, iPad a Mac počítačů je zde velmi málo.

Je to dáno především nízkou servisní podporou pro Českou republiku ze strany Apple, ale také tím, jak je složité porozumět a naučit se pracovat s těmito zařízeními.

 

Modelových řad Macu je velmi mnoho. Kdysi dominantní Mac Pro a MacBooky začali nahrazovat nové, ekonomičtější stroje – MacBook Air, MacBook Pro, Mac Mini a následně nové generace Mac Pro a nové generace tenkých MacBooků.

 

Každý rok vzniklo u jednoho typu několik modelů s různými provedeními počítače.

Uživatelé se často chybně domnívají, že všechny komponenty vyrábí přímo Apple. Faktem je, že na většině zařízeních najdete štítek “Designed in California”. Zjednodušeně řečeno, Apple designuje a čína vyrábí. Společnost Apple vlastní několik továren na území Spojených států, tyto továrny ale pokryjí jen minimální procenta výroby.

Apple servisy v ČR

Většina náhradních dílů pochází také z Číny, kde má Apple mnoho svých dodavatelů a jak již bylo zmíněno, i výrobní továrny. Problém bohužel nastává ve chvíli, kdy menší a střední servisy odebírají náhradní díly od českých a slovenských dodavatelů a ti jdou v prvé řadě po ceně. Každý už si asi dosadí,

 

že nízká cena rovná se nízká kvalita…

 

Výměny a opravy Apple zařízení jako jsou iPhone, iPad, Apple Watch (která servisujeme jako jediný servis v ČR), MacBooky a iMac vyžadují  zručnost, preciznost, zkušenost s jemnou elektronikou, Apple podporu a hlavně kvalitní náhradní originální díly. Při neodborném zacházení může servis způsobit zákazníkovi velké škody nejen na ztrátě dat.

Služby MacPodpora


Toto téma může vyvolat vlnu pozitivních a negativních myšlenek, proto mne neváhejte kontaktovat, rádi se s vámi o všem pobavíme.

apple leasing

zarukaiphone