MacPodpora magazín

zobrazení aplikací – macOS

Články

Dnes si popíšeme, jak se dají používat a využívat možnosti zobrazení aplikací v macOS, a j čemu všemu mohou být různá zobrazení dobrá.

Jaké jsou varianty zobrazení aplikací?

Občas se nám stane, obzvláště v některých programech, že potřebujeme využít zkrátka každý kousek naší obrazovky. V takových případech bývá vhodné zvolit zobrazení na celou obrazovku. Daný program tedy zabere celou plochu monitoru a my se můžeme v klidu a naplno věnovat své práci.

Funkce zobrazení na celou obrazovku ale není nic nového, dle mého názoru ji zná a používá každý. Co je ale novinkou je funkce zvaná Split Wiew, kterou shodou okolností používám i teď já při psaní tohoto článku. Není na tom nic složitého a vlastně je tato funkce velmi podobná funkci předchozí. Hlavním rozdílem je především to, že v tomto režimu můžete mít na celé obrazovce dvě okna vedle sebe. Můžete také regulovat jejich prostor. Horní lišta je skryta a Dock také. Tato funkce má své uplatnění především v případě,  když se nechcete nechat rozptylovat jinými aplikacemi a chcete se soustředit pouze na danou práci, nebo zkrátka potřebujete co nejvíce místa a přitom pracovat s více okny zárověň.

Zobrazení

Někomu ale nemusí vyhovovat, že při používání těchto zobrazovacích funkcí nemá rychlý přístup k hodní liště a k Docku. V tomto případě je lepší využít trochu jiný způsob. Zobrazení okna může takový uživatel přepnout na maximální velikost, a to tak, že podrží klávesu Alt a zárověň klikne myší na zelené tlačítko v levém horním rohu okna aplikace. Pokud stejným způsobem klikne následně na ono zelené tlačítko ještě jednou, okno se zmenší do původní velikosti.

Někdo ale nemá rád složité klávesové zkratky, a tak je tu ještě jedna možnost, jak tohoto výše uvedeného zobrazení pomocí zeleného tlačítka docílit. Okno dané aplikace máte možnost tedy také maximalizovat dvojitým kliknutím na záhlaví okna dané aplikace. Někdy se může stát, že se aplikace místo zvětšení stáhne do Docku. V tomto případě to změníte v nastavení Docku.

https://www.macpodpora.cz

apple leasing

zarukaiphone