MacPodpora magazín

Záloha iOS zařízení

Články

Dnes si ukážeme, k čemu je taková záloha iOS zařízení dobrá, k čemu se vám bude hodit, způsoby a varianty zálohování a samozřejmě klady a zápory jednotlivých způsobů zálohování.

Je náma si všem jasné, k čemu zálohování slouží. Můžeme tedy vykopírovat bokem a následně tak uchovat data, která jsou uložená v některém z vašich iOS zařízení v danou dobu. To nám významně pomůže pokud se nám nedejbože některé ze zařízení porouchá, ať už samovolně nebo naší vinou. Nepřijdeme tak o svá cenná data.

Způsoby – záloha iOS zařízení

Je důležité se rozhodnout který způsob zálohování bude přímo pro Vás nejlepší a nejefektivnější.

Jsou známy hlavní dvě možnosti. První z nich je možnost zálohování dat pomocí internetového úložiště iCloud provozovaného firmou Apple.

Výhoda této verze je především ta, že záloha je nahrána na virtuálním disku, tudíž se k ní dostanete z jakéhokoliv zařízení, které je připojeno k internetu a přihlásíte se na něm ke službě iCloud.

Další výhodou kterou zde oceníte je, že tato platforma nabízí úložný prostor o velikosti až 2 TB. Tento úložný prostor získáte pokud budete platit za tuto službu přibližně 50 kč měsíčně v závislosti na aktuálním ceníku této služby. V opačném případě je úložné místo pouze 5 GB. 

Nemusíte se v tomto případě starat o zabezpečení. Zálohy touto cestou jsou automaticky vždy šifrovány.

Druhá možnost jak své zařízení zazálohovat je přes aplikaci iTunes do vašeho Mac zařízení nebo PC s OS Windows. Velikost úložného prostoru zde samozřejmě narozdíl od první možnosti omezena je, a to tím, jak máte velký pevný disk v zařízení, na kterí chcete zálohu uložit, respektive kolik na něm máte volného místa.

Samozřejmě i tato možnost umožňuje Vaše zálohy šifrovat na zvolené úrovni. Pokud ale budete používat tento systém zálohování, doporučuji pečlivě projít nastavení zálohy krok po kroku a následně si ho optimalizovat přímo tak, jak se Vám to hodí.

záloha iOS zařízení

https://www.macpodpora.cz

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone