MacPodpora magazín

Zákaz prodeje iPhonů v Německu

zákaz prodeje iPhonů v Německu - Qualcomm budovaČlánkyiPhone

Co přinese zákaz prodeje iPhonů v Německu?

Na základě soudního sporu Applu se společností Qualcomm došlo k zákazu prodeje iPhonů v další zemi. A to v našem sousedním Něměcku. Qualcomm se s Applem dlouhodobě soudí ohledně porušení patentů. Proto také jejich procesory v nových iPhonech již nenajdeme. Jedná se tedy o iPhone 7 a iPhone 8. K podobnému zákazu nedávno došlo také v Číně. Co tedy pro samotný Apple a jeho zákazníky bude znamenat zákaz prodeje iPhonů v Německu?


Zákaz prodeje iPhonů v Německu Qualcomm

Čínu Apple dokonale obešel

Tak jako byl vydán zákaz prodeje iPhonů v Německu, tak stejný zákaz byl vydán i v Číně. Apple celou tuto situaci vyřešil velice snadno a elegantně. Stačilo mu, aby vydal aktualizaci iOS, kde už nedochází ke sporům s Qualcommem.

Předmětem sporu je porušení patentů

Proč se Qualcomm s Applem tak intezivně soudí je prostý. Apple údajně ukradl patenty Qualcommu a ty nasadil na svých iPhonech. Předmětem vyvolání sporu je to, že Apple přešel z těchto procesoru na procesory od výrobce Intel. Při této změně Apple údajně předal důležité informace pro celkovou funčknost procesoru v iPhonu právě výrobci Intel.

Přišel Qualcomm o zisky?

Bez pochyby. Příjem z výroby procesorů pro iPhony tvořil jistě hlavní část příjmů této společnosti. Problém se týká několík řad iPhonů. Tedy od iPhonu 6s přes iPhony 7, 7 Plus, 8, 8 Plus po iPhone X. Podívejte se také na náš článek o nejvýhodnějším Apple Leasingu.

Apple leasing nejvýhodněji jak to jde

apple leasing

zarukaiphone