MacPodpora magazín

Xbox adaptér umožní hrát i bez konzole. Bude konkurovat Apple TV

Xbox adaptérČlánky

Xbox adaptér má za cíl přinést cenově dostupný dongle, který zasunete do televize a budete moct hrát hry jako na konzoli. V budoucnu tak může konkurovat Apple TV.

Společnost Microsoft potvrdila, že pracuje na uvedení cenově dostupného streamovacího zařízení, které by uživatelům umožnilo hrát hry pro Xbox. A to aniž by potřebovali plnohodnotnou konzoli. Jestli ale máte starší model a nefunguje tak, jak má, mrkněte na možnost opravy herní konzole.

Xbox adaptér do HDMI televize nebo monitoru

Již několik let se naznačuje, že Microsoft chce zpřístupnit hraní více lidem tím, že je zbaví nutnosti investovat do drahé konzole. Platforma Xbox Cloud Gaming, která funguje na mnoha zařízeních včetně iPhonu a iPadu, je softwarovou odpovědí společnosti na tuto výzvu. Zdá se ale, že Microsoft se u ní nezastaví.

V rozhovoru pro Windows Central Microsoft prozradil, že aktivně pracuje na novém hardwaru pro Xbox. Zařízení s kódovým označením Keystone se podobá streamovacímu zařízení Chromecast a Google Stadia. Hlavně v tom smyslu, že se bude připojovat k libovolné televizi nebo monitoru prostřednictvím rozhraní HDMI. Umožní tak uživatelům využívat rozsáhlý katalog her společnosti Microsoft. Stejně jako jakýkoli jiný streamovaný obsah, který se rozhodne hostit.

Společnost neposkytla žádné další podrobnosti o hardwarovém klíči ani o možném datu uvedení na trh. Uvedla ale, že nedávno přijala rozhodnutí odklonit se od své původní vize zařízení, což by jí umožnilo v budoucnu poskytovat Xbox Cloud Gaming více hráčům po celém světě.

Vedle přístupu k AAA hrám bude zařízení Microsoftu pravděpodobně sloužit jako set-top box. Na tom budou mít uživatelé přístup k oblíbeným streamovacím službám i vlastním multimediálním aplikacím společnosti, jako je Microsoft Movies & TV.

Změní se Apple TV?

Apple v jednu chvíli pracoval na levném hardwarovém klíči Apple TV. Od těchto plánů ale bylo upuštěno. Podle analytika společnosti Apple Ming-Chi Kuo nyní Apple plánuje uvést novou verzi Apple TV na trh v druhé polovině roku 2022. Kuo se domnívá, že nová Apple TV bude mít vylepšenou strukturu nákladů, což naznačuje nižší cenu než současná Apple TV (od 4 990 Kč), která bude konkurenceschopnější vůči ostatním přehrávačům streamovaných médií.

Ať už bude příští iterace Apple TV vypadat jakkoli, herní platforma Apple Arcade založená na předplatném bude mít problém konkurovat Microsoftu. Ten dokáže streamovat tituly jako Fortnite, Halo, Need for Speed, The Sims a mnoho dalších populárních her pro Xbox.

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone