MacPodpora magazín

Rozbitý iPhone je malér. Stačí ale vědět, kde ho nechat opravit

Rozbitý iPhoneiPhone

Rozbitý iPhone je pořádný malér a zvlášť, pokud je nový. Nemusíte ale zoufat. I když neuplatníte záruku, telefon lze opravit a netrvá to dlouho.

Asi to známe každý. Telefon nám upadne displejem na zem a jen trneme, zda bude při jeho obrácení vidět nechvalně známý pavouk. Při troše štěstí se nic nestane nebo je na displeji jen škrábanec. Horší jsou ale například pády na roh zařízení, které dokáží silou tlaku zničit kompletně celou obrazovku a v nejhorším případě i schopnost zobrazování.

Rozbitý iPhone není jen displej

Asi nemá smysl se bavit o výměně zobrazovacího panelu, když nic neukazuje nebo se na displeji zobrazují divné obrazce. Častěji je ale popraskané pouze krycí sklo a displej zobrazuje správně. Pokud vám nečiní problém přes praskliny telefon ovládat, nemusíte hned spěchat do servisu. Je ale dobré si za čas nechat výměnu displeje iPhonu provést, protože se může stát, že úlomky skla poničí displej úplně.

Opravit iPhone není tak jednoduché a protože se jako uživatel nedostanete do zařízení a musíte použít různé nástroje, rozhodně doporučujeme tuto činnost svěřit odborníkům. Oprava bude provedena rychleji, lépe a dokonce můžete dostat i záruku.

Právě záruka je dalším aspektem, o kterém je dobré vědět. Pokud si totiž způsobíte rozbití iPhonu sami tím, že telefon neodborně otevřete, o záruku můžete přijít. A hrozí skryté vady, které na první pohled nejsou vidět. Oprava základní desky iPhonu bývá náročná a je to doslova mravenčí práce. U starších Apple telefonů často docházelo k problémům s tlačítkem pod displejem nebo silnému znečištění vnitřních částí konektoru a nemožnosti nabíjení.

Kam rozbitý iPhone odnést?

Když navštívíte rovnou Apple servis, bude oprava provedena rychleji a pokud se zařízením přinesete i fakturu od prodejce, o záruku se bát nemusíte. Technici provedou výměnu nebo opravu a poté vás kontaktují, abyste si zařízení v servisu vyzvedli.

Další velkou výhodou je fakt, že víte, kdo bude iPhone opravovat. To v případě předání prodejci nemusíte být jisté. Prodejce má někdy nasmlouváno více servisů a ne všechny mohou být spolehliví. Při záruční opravě přitom platí, že do 30 dní musí být vyřízena. A být měsíc bez telefonu, nebude žádná sranda.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone