MacPodpora magazín

Reklamace iPhone nemusí proběhnout vždy bez problémů. Jak na ní?

Reklamace iPhoneČlánkyiPhone

Reklamace iPhone není častý jev, protože většinou telefon funguje bez sebemenších problémů několik dlouhých let. Jak si s ní poradit?

Reklamace iPhonu je většinou rychlou a bezbolestnou záležitostí. V případě, že je uznána, oprava se provede do 30 dní, nic za ní neplatíte a v hodně případech dostanete i zcela nové zařízení výměnou za rozbitý kus. Pokud ale reklamace uznána není nebo se vám telefon porouchal po záruční lhůtě (záruční lhůta pro české zákazníky jsou 2 roky, pro podnikatele a ostatní rok) může to být problém.

Reklamace iPhone dle Applu

Apple nabízí rychlou možnost, jak zjistit, ve kterém roce záruky se vaše zařízení nachází. Nemusíte hledat zatím fakturu a jen stačí zadat sériové číslo do vyhledávacího pole. Hned se dozvíte, na jakou opravu máte nárok. Ověření Apple záruky vám řekne, zda se máte obrátit přímo na Apple, jeho autorizované servisy, nebo spíše na prodejce.

Protože žijeme v České republice, kde je záruka na produkty plné dva roky, byl s tím na začátku problém. Apple se handrkoval s úřady a nakonec svým způsobem ustoupil. Sám nabízí plnou záruku v lhůtě jednoho roku a druhý rok nechává na prodejci nebo servisech. I proto doporučujeme kupovat iPhone mimo oficiální Apple Store, kde mohou řešení reklamace v druhém roce protahovat. Koukněte se třeba do našeho obchodu, kde naleznete nejnovější iPhony.

Pozáruční servis

Po uplynutí  let vám každopádně nikdo opravdu zdarma neposkytne. Ať už tedy nakoupíte u Applu nebo jinde a iPhone se porouchá, musíte si opravu zaplatit. Tím spíše je vhodné si najít opravdu prověřený Apple servis, kde vám poskytnou všechny služby.

Kontaktujte nás a my vám poradíme jaké zařízení vlastníte a kolik by stála oprava. Pokud se chcete sami přesvědčit o tom, jaký model iPhonu máte – můžete využít snadné určení modelu iPhonu přímo na stránkách Applu.

Pokud chcete pomoci osobně, zaneste váš iPhone na naše servisní středisko v Praze Na Bělidle 64/3 nebo Brně Příkop 27b. Připravte si vaše Apple ID a heslo / zamykací kód telefonu.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone