MacPodpora magazín

Publikace knih a Pages

Články

Dnes si popíšeme, jak se dá textový editor, který provozuje přímo firma Apple využít k publikaci nejrůznějších knížek. Publikace knih se dají nahrávat přímo na server služby Apple Books.

Když už danou knihu publikujete, můžete samozřejmě publikaci své knihy nastavit dle potřeby. Můžete například přidat obálku, nebo stanovit cenu dané knihy ke koupi. Nebo třeba knihu nabídnout veřejnosti zcela zdarma. Dále můžete zvolit nastavení věkové skupiny, které je daná kniha určena. Nebo třeba témata, kterými se vaše kniha zaobírá, dostupnost knihy v daných zemích světa a spoustu dalších věcí.

Je ještě důležité podotknout, že narozdíl od papírových knih v knihkupectvích můžete svoji již publikovanou knihu stále upravovat.

Publikace knih

Publikace knih – věci k tomu potřebné

Abyste zajistili bezproblémové psaní a následné publikování, musíte mít na svém macu nainstalovaný operační systém macOS High Sierra nebo novější a aplikaci Pages ve verzi 7.3 nebo novější. Pokud chcete knihu psát ze zařízení s iOS, musíte mít nainstalovanou verzi systému iOS 11 nebo novější a Pages 4.3 nebo novější. Také jde pracovat s pages přes internetový prohlížeč. Pro macOS zde platí požadavky verze Safari 9 a novější, nebo Google Chrome 50 a novější, Pro OS Windows platí požadavky verze Internet Explorer 11 a novější nebo Google chrome 50 a novější.

Aby to celé dávalo nějaký smysl, musíte mít vytvořen iTunes účet a ten mít propojen se službou Apple Books. Vaše zařízení na něj následně musí být napojena.

Podívejme se na to, co je důležité při publikování dodržovat.:

Důležité je při psaní používat tzv. styly, které označí daný text jeho charakteristikou. Názvy jednotlivých stylů jsou např. Nadpis 1,2,3; Tělo textu, a další.

Svou knihu mějte uloženou na iCloud Drive, abyste se k ní pohodlně dostali ze všech svých zařízení.

Existuje také velmi obsáhlá příručka pro autory vydávající své knihy na Apple Books. Doporučuji si tedy před vydáním samotné knihy tuto příručku pročíst, a tím si tedy ověřit, jestli vaše kniha neporušuje některá z pravidel dané služby.

https://www.macpodpora.cz

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone