MacPodpora magazín

První iPhone vyšel před dvanácti lety

první iphone a steve jobsČlánkyiPhone

První iPhone slaví narozeniny

První iPhone dnes slaví narozeniny. Je to přesně 12 let a jeden den, co byl představen. Tehdy to znamenalo obroskou revoluci pro trh s mobilními telefony a start velké éry mobilních telefonů od Applu, které se zcela jasně staly jejich nejpopulárnějším produktem. A jsou velmi rozšířené po celém světě.


20. ledna 2007

20. ledna 2007 Steve Jobs v Moscone Centru v San Franciscu vystoupil na pódium a změnil tak pohled na moderní technologie. Tento kousek se tehdy prodával pouze v síti operátora AT&T. Odlišný byl tím, že  celý systém i hardware byl postavený od Applu a měl pouze dotykovou klávesnici.

první iphone porovnání

Vývoj byl poměrně dlouhý

Steve Jobs na tento okamžit čekal od roku 2004, jak sám prohlásil. Už tehdy se první iPhone začal vyvíjet pod krycím jménem Project Purple.

Moc lidí mu naději nedávalo

Spousta lidí považovalo iPhone za zcela mrtvý produkt, který se také vymykal tehdejším standardům a přišel s něčím zcela novým. Tehdejší CEO Microsoftu, Steve Ballmer, uvedl, že iPhone nemá nejmenší šanci na trhu zabodovat. No a světe div se, kam až to s ním Apple dotáhl a jakou oblibu si získal.

první iphonr keynote

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone