MacPodpora magazín

Proč MacBook? Protože i základní MacBook Air zvládne sestříhat 4K video!

Proč MacBookČlánky

Proč MacBook? I nejnovější MacBook Air 2018 dokáže sestříhat 4K video v programu Final Cut Pro X a práce je svižná. Už v základu tak dostanete skvělý stroj!

YouTuber Kraig Adams publikuje 4K videa a upravuje je na svém MacBooku Pro. Ten je samozřejmě výkonnější a nabízí oproti novému MacBooku Air hlavně vysoký výkon i pro náročné aplikace. Ale v testu zkusil ve stříhacím softwaru Final Cut Pro X 4K video upravit na nejnovějším Airovi a kupodivu s tím neměl větší problém.

Proč MacBook na střih videa?

Potvrdilo se tak, že Mac je pro práci na multimediálním obsahu naprostou špičkou. Dle Adamse nebyl rozdíl při práci na časové ose. Samozřejmě, že export výsledného videa trval na MacBooku Air déle než na Pro variantě, ale to muselo být hned jasné. 10minutový vlog totiž MacBook Air 2018 exportoval 15 minut, kdežto MacBooku Pro stačilo 7 minut.

Kraig Adams shrnul práci s novým MacBookem velmi kladně a řekl, že by si ho klidně dokázal představit jako svůj hlavní pracovní nástroj pro střih 4K videa. To je dobrá zpráva pro všechny YouTubery, protože právě MacBook Air je určený pro tuto skupinu mladých lidí.

Zdroj: 9to5mac.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone