Problematika 15″ MacBooků – grafické karty

9. 3. 2018 Miloslav Boudník

Chtěli bychom Vám osvětlit problematiku základních desek do všech Macintosh desktopů a laptopů roku výroby začátek roku 2011 a konec roku 2011, měněných v rámci vyjímky výrobce v letech 2015 a 2016. Apple zpočátku osazoval zcela novými logicboardy, které měl navíc skladem. Jakmile tyto logicboardy rozdal, došel ke zjištění, že problém roku 2011 s AMD Radeon 6xxx je mnohem většího rozsahu (toto si zasluží zvláštní článek který zveřejníme) a desky nechal “opravit”. Apple si moc dobře uvědomil, že čipy musí vyměnit, jinak nedojde k trvalé opravě. Není jiné cesty. Proto si našel servis, který tuto práci měl zvládnout, ale bohužel totálně selhal. Logicboardy u Apple nashromážděné opravovali velmi nezkušení technici. Zpravidla nedodržené teplotní profily při opravě, zcela doškrábané cesty pod GPU, poškozené BGA pouzdro. Z naší zkušenosti chodí po opravě pouze 60% opravených základních desek pájený těmito servisy najmutými Apple(m). Také se nám stalo, že opravy námi provedené na těchto domršených logicboardech nefungovaly korektně po námi standardně nabízenou záruční dobu. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že pro tyto případy musíme stanovit jiné podmínky, než na věci nikdy nepájené.

Proto stanovujeme tyto pravidla:

Na všechny základní desky pájené před námi někým jiným nebo jinak opravované nebude poskytována žádná záruka.

Na všechny základní desky pájené před námi někým jiným nebo jinak opravované je uplatňována diagnostika ve výši 1500Kč bez DPH v případě neúspěchu na minimální pokrytí nákladů.

Na všechny případy budete upozorněni předem a budete mít dostatečný prostor se rozhodnout, zda do risku půjdete. V případě, že se nerozhodnete pro opravu, vrátíme Vám zařízení zpět zdarma.

Zde je fotodokumentace nechodící věci domršené před námi z dnešního dne: