MacPodpora magazín

Pokuta Apple nemine ani v Itálii. Musí platit za vodotěsnost

Pokuta AppleČlánkyiPhone

Pokuta Apple čeká také v Itálii a to ve výši 10 milionů eur (zhruba 262 miliónů korun). Tvrzení o voděodolnosti prý pokulhává za skutečností.

Konkrétně je společnosti Apple účtováno za zavádějící tvrzení v propagačních zprávách. Ty uvádějí jak hluboko a jak dlouho lze iPhony ponořit do vody, aniž by došlo k jejich poškození. V marketingových materiálech se uvádějí některé typy telefonů. Modely ‌iPhone‌ 8, ‌iPhone‌ 8 Plus, iPhone XR, iPhone XS, ‌iPhone XS‌ Max, iPhone 11, Phone 11‌ Pro a iPhone 11 Pro Max. Společnost Apple uvedla, že její iPhony jsou voděodolné v hloubce jednoho až čtyř metrů až 30 minut, v závislosti na modelu.

Podle místního regulačního úřadu pro hospodářskou soutěž však zprávy neobjasnily, že tvrzení jsou pravdivá pouze za konkrétních podmínek. Například během kontrolovaných laboratorních testů s použitím statické a čisté vody, a nikoli za běžných podmínek používání spotřebiteli.

Pokuta Apple postihne opětovně

Regulátor také vzal v úvahu záruční podmínky společnosti Apple, které se nevztahují na škody způsobené tekutinami. Úřad považoval za nevhodné prosazovat agresivní obchodní praktiku zdůrazňující vodotěsnost jako prvek. Přičemž současně odmítl poskytnout poprodejní záruční pomoc, pokud dotyčné modely utrpí poškození vodou.

Není to poprvé, co Apple spadl pod radar italského protimonopolního hlídacího psa a následně byl potrestán. V roce 2018 byla společnosti Apple uložena pokuta 10 milionů eur za plánované zastarávání jejích smartphonů, a to na základě vyšetřování regulátora ohledně zpráv o zpomalení baterie iPhonů.

Zdroj: Macrumors


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone