MacPodpora magazín

Oprava iPhonu není noční můrou. Jak se na ni připravit?

Oprava iPhonuiPhone

Oprava iPhonu patří k činnostem, které většinou jako uživatel neprovedete a musíte svůj telefon přenechat technikovi. Co k tomu budete dále potřebovat?

Když si koupíte iPhone a do dvou let se rozbije, zřejmě ho půjdete reklamovat k prodejci. Máte záruku a prodejce zařídí jeho opravu, případně jej vymění za nový kus. Pokud ale uplynul rok nebo dva (záruční lhůta pro české zákazníky jsou 2 roky, pro podnikatele a ostatní rok) a iPhone se rozbije, jedná se o pozáruční servis, který jde už úplně mimo prodejce. Kam poté zajít a co si připravit?

Oprava iPhonu v servisu

Apple poskytuje k iPhonu mnoho variant podpory a servisu a oprava iPhone je tak snadnou záležitostí. Vždy si vyberte tu, která je pro vás ta nejvhodnější. Případně vám můžeme pomoci sami s opravou prasklých displejů, výměnou baterií, opravou nabíjecího lightning konektoru apod.

Kontaktujte nás a my vám poradíme jaké zařízení vlastníte a kolik by stála oprava. Pokud se chcete sami přesvědčit o tom, jaký model iPhonu máte – můžete využít snadné určení modelu iPhonu přímo na stránkách Applu.

Pokud chcete pomoci osobně, zaneste váš iPhone na naše servisní středisko v Praze Na Bělidle 64/3 nebo Brně Příkop 27b. Připravte si vaše Apple ID a heslo / zamykací kód telefonu.

Pozáruční servis – mimo záruku

iPhone může mít vadu, na kterou se nevztahuje záruka ani zákon o ochraně spotřebitele. Kupříkladu je poškozený nehodou nebo při zavinění neautorizovaným zásahem / upravou zařízení. V takovém případě není možné provést bezplatnou opravu. Nemusíte se ale bát, že si budeme účtovat přehnané sumy. Přesvědčit se můžete v našem ceníku oprav a dáte nám za pravdu.

Pokud by po opravě nastal problém, lze na ni uplatnit záruku. Běžným případem je například výměna baterie ve starším iPhonu. Takový iPhone 7, který už je na světě přes 3 roky, může mít něco za sebou. A po 3 letech intenzivního používání se baterie ochodí. Na začátku vydržel celý den, teď nabíjíte i dvakrát za 24 hodin.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone