MacPodpora magazín

Oprava displeje telefonu vyjde draho, ale záleží také na záruce a servisu

Oprava displejeČlánky

Oprava displeje mobilního telefonu je vzhledem k velkým obrazovkám často nákladná. Co udělat, abyste ušetřili a byli s opravou spokojení?

Každý to jistě známe. Mobil nám upadne obrazovkou na zem a jen trneme, zda bude při jeho obrácení vidět nechvalně známý pavouk. Při troše štěstí se nic nestane nebo je na displeji jen škrábanec. Horší jsou ale například pády na roh zařízení, které dokáží silou tlaku zničit kompletně celou obrazovku a v nejhorším případě i schopnost zobrazování.

Oprava displeje i v případě menšího poničení

Asi nemá smysl se bavit o výměně zobrazovacího panelu, když nic neukazuje nebo se na displeji zobrazují divné obrazce. Častěji je ale popraskané pouze krycí sklo a displej zobrazuje správně. Pokud vám nečiní problém přes praskliny telefon ovládat, nemusíte hned spěchat do servisu. Je ale dobré si za čas nechat opravu provést, protože se může stát, že úlomky skla poničí displej úplně.

výměna displeje

Krycí sklo se může začít sypat, říznout vás nebo se do telefonu dostane prach. Nemá cenu riskovat s takto rozbitým, i když funkčním, displejem. V případě starších iPhonů je cena opravy většinou přijatelná a nemusíte sahat hluboko do kapsy. A rozhodně nedoporučujeme výměnu displeje doma, jako to ukazují některé články na internetu.

Kvalita opravy a následná záruka

Když přinesete takto rozbitý iPhone do servisu, bude vás zajímat několik věcí. Samozřejmě je to hlavně cena. Ceník oprav displeje iPhone 7 například ukazuje 2 690 Kč. To není nic přehnaného a rozhodně stojí za to. Navíc je k tomu nabízená záruka celý jeden rok na tento díl a budete obslouženi v podstatě na počkání. Doba opravy se pohybuje kolem 2 hodin.

U novějších iPhonů je cena samozřejmě vyšší. Když si tedy rozbijete displej u iPhonu X, který bude mít v tuto dobu kolem 2 let stáří a záruka nepůjde uplatnit, což by ani jít v případě rozbití displeje vlastní vinou neměla, počítejte s několikanásobnou cenou. I tak je ale 6 490 Kč za rozbitý displej iPhone X hodně přijatelnou nabídkou.

Nebojte se výměny displeje iPhonu. Ceny nejsou přehnané, dostanete na opravu roční záruku a bez svého miláčka budete jen pár hodin!


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone