MacPodpora magazín

Agresivní adware InstallCore útočí na počítače od společnosti Apple

adware InstallCoreČlánky

Nový adware InstallCore objevili experti společnosti Eset.

Co je to adware, se dozvíš zde.
Čím uživatelům adware InstallCore znepříjemňuje život?

Napadá operační systém macOS a nadměrně zobrazuje reklamu, což je jeho hlavním úkolem.

„Adware InstallCore se s větším podílem detekcí objevil v českém a slovenském prostředí po delší době. Jedná se o obdobu adwaru Bundlore, akorát od jiných útočníků – distributorů,“ varoval Jiří Kropáč, vedoucí virové laboratoře Esetu v Brně.

InstallCore se nejčastěji vydává za klasické aplikace. „Poté, co takovou aplikaci do zařízení nainstalujeme, škodlivý kód dále stáhne a nainstaluje adware, který nás bude mít za úkol sledovat,“ konstatoval dále Kropáč.

Kde jsme se s tímto adwarem mohli setkat? V průběhu srpna například ve falešném multimediálním přehrávači MediaPlayer nebo v grafickém editoru SnapSeed.

Útočníci mohou tohoto návštěvníka maskovat za jakýkoli program či videohru. Zaměřují se zpravidla na aplikace, které jsou placené a šíří je v neoficiálních obchodech zadarmo.

adware InstallCore

Jak se vyhnout InstallCore? Rada zní nechtít ušetřit na nesprávném místě.

Operační systém macOS je ve srovnání s OS Windows považován za velmi bezpečný. Uživatelé tedy často nepoužívají nainstalovaný antivirový program. Proto mnohdy ani neví, že je jejich stroj zasažený adwarem InstallCore.

„V poslední době se na platformě macOS často setkáváme se škodlivými kódy, které mohou mít negativní dopad na soukromí uživatelů. Některé z nich se totiž přímo zaměřují na sledování našich aktivit na internetu. Uživatelům bych tak rozhodně doporučil chránit zařízení bezpečnostním softwarem a nestahovat programy nebo hry mimo oficiální obchody,“ uzavřel Kropáč.

Trocha aktuální statistiky

Dle pravidelné statistiky kybernetických hrozeb od společnosti ESET je v Česku a na Slovensku od srpna v čele opět adware Pirrit. Ačkoli se škodlivé kódy pro tento operační systém v posledních měsících výrazněji proměňují, adware Pirrit potvrzuje, že je stálým a stabilním rizikem. Vedle dlouhodobě přítomného adwaru Bundlore se pak ve statistice objevil také zmiňovaný adware InstallCore.


Kontaktujte nás

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace


 

 

apple leasing

zarukaiphone