MacPodpora magazín

Nejnovější iPhone musíte mít! Nebo se vyplatí počkat na další generaci?

Nejnovější iPhone 11iPhone

Nejnovější iPhone je nadupaný stroj. iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max jsou výkonem zase dál a umí spoustu věcí. Má ale cenu přecházet ze staršího modelu?

Ne každý je takový nadšenec, aby rok co rok kupoval nový iPhone. A ne každý si to může také dovolit. Proto je dobré se objektivně podívat, zda svůj současný model musíme vyměnit za nejnovější iPhone, nebo můžeme ještě počkat.

Mám iPhone SE, 6s nebo ještě starší

U opravdu starých iPhonů, za které lze označit ty, které nedostanou ani aktualizaci systému na iOS 13 se dá předpokládat, že majitelům už stačit nebudou. Jedná se o iPhone 6, 6 Plus a starší. U nich se opravdu nevyplatí dále čekat, protože je neprodáte s velkým ziskem a už nedostanou ani nové funkce systému.

iPhone SE bazar

Novější iPhone SE, 6s a dále jsou o krok výše, ale pro další roky je potká stejný osud jako výše zmíněné starší modely. Už příští rok se může stát, že na iOS 14 neaktualizujete. I v těchto případech byste se měli začít rozhlížet po novém modelu. Ať už po nějnovějším iPhonu 11 nebo třeba použitém, ale otestovaném kousku, který nabízí náš iPhone bazar.

Vlastním iPhone 7 nebo 7 Plus

Tyto iPhony se dají i dnes velmi dobře používat. Jejich systém je stále plynulý a spustíte na nich všechny hry a aplikace. Je pravděpodobné, že příští i ten další rok dostanou aktualizaci iOS a nabízí už velmi dobrý fotoaparát a třeba voděodolnost. Pokud ale můžete nechat oči na nových OLED displejích a chcete okusit nový design, určitě se podívejte po nejnovějším iPhonu nebo jeho předchůdcích v podobě iPhonu X nebo iPhonu XR.

iPhone 7

Jsem majitelem iPhonu 8 nebo 8 Plus

Tady platí podobná rada jako u předchozích modelů. Osmičkové iPhony ale vynikají ještě bezdrátovým nabíjením a rychlejším hardwarem. Nezastará tedy tak rychle a pokud jste s telefonem spokojeni, přecházet určitě nemusíte.

iPhone 8

Mám iPhone X, XR, Xs nebo Xs Max

Tyto telefony vydrží fungovat ještě poměrně dlouho a pokud vás nic netrápí, nejnovější iPhone kupovat nemusíte. Největším rozdílem oproti jedenáctkové řadě je absence dalšího objektivu a menší výdrž baterie. V případě modelu XR pak i horší IPS displej.

iPhone X


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone