MacPodpora magazín

Nejlevnější iPhone dnes nekoupíte draho, lze vybírat i z bazarových

Nový iPhone SE 2020, nejlevnější iPhoneČlánky

Nejlevnější iPhone dnes nestojí desítky tisíc korun, ale pořídíte ho jako nový už od 13 000 Kč. Další úspora může přijít v bazaru nebo v akcích.

Ještě poměrně nedávno Apple vydával každý rok pouze jeden nový telefon. Pokud jste chtěli uspořit nějaké peníze a mít doma nový iPhone, šlo to složitě. Spíše se tak vyplatilo počkat a za rok, dva, koupit takový iPhone v bazaru nebo v obchodě, kde se ještě prodával, ale už dávno byl uveden jeho nástupce. Naštěstí je taková doba pryč a všichni, kteří nehodlají za telefon utrácet desítky tisíc musí těšit, že americká společnost dává uživatelům větší výběr.

Nejlevnější iPhone nabídne spoustu pokročilých funkcí

V současnosti je nejlevnějším iPhonem, který Apple prodává, verze SE. Druhá generace populární varianty stojí v základním provedení necelých 13 000 Kč. Za svoje peníze dostanete telefon s velmi výkonným procesorem, odemykáním pomocí otisků prstů a s 64GB úložištěm. Největším otazníkem může před koupí být jeho design. iPhone vychází ještě z iPhonu 7, takže už leccos pamatuje a každému nemusí tento „retro“ vzhled sedět.

Pokud ale design tolik neřešíte, nebo se vám líbí, není snad nic, co by vám mohlo vadit. Telefon je vodotěsný, natáčí 4K video a můžete ho bezdrátově nabíjet. Všechny tyto funkce jsou doménou dražších modelů i u ostatních značek. Největší předností ale zůstává operační systém iOS a možnost provázání s ostatními Apple produkty. iPhone SE je výbornou volbou.

Bazar nebo z druhé ruky

Další možností je samozřejmě pořídit iPhone použitý. Apple obchod vám takovou možnost nenabídne, ale spousta jiných bazarů poskytne velký výběr Apple telefonů. Abyste nenaletěli, doporučujeme telefon vždy vyzkoušet a zkontrolovat, zda je odhlášen z iCloud účtu. Jak připravit iPhone na prodej se dozvíte v našem článku.

Pokud se budete s někým domlouvat na předání zařízení, tak upozorněte prodávajícího, že telefon chcete zkusit. V klidu ho zapněte, vložte do něj svojí SIM kartu a zkuste se přihlásit pod svým Apple ID účtem. Pokud se přihlásíte, zkontrolujte ještě v nastavení, že je vše vedeno právě na vás.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone