MacPodpora magazín

Nejlevnější iPhone XR po rozebrání nabízí několik rozdílů od Xs

nejlevnější iPhone XRČlánkyiPhone

Známý server iFixit rozebral nejlevnější iPhone XR a zjistil, jak Apple zvládl vše integrovat dovnitř zařízení. Od iPhonu Xs jsou tu zjevné rozdíly.

Jedno z prvních rozebrání nového a zároveň nejlevnějšího iPhonu XR v současnosti ukazuje, že kromě viditelných rozdílů oproti iPhonu Xs jako je jedna kamera místo dvou a velikost displeje, se musela změnit ještě spousta dalších věcí.

nejlevnější iPhone XR

Už zvenku si pozorný uživatel všimne, že předěly na okrajích zařízení pro lepší průstup signálu jsou jiné. Xs má jeden předěl na každém ze čtyř okrajů, XR naopak disponuje dvěma předěly na každé straně, takže dolní a horní hrana je čistá. Také zaujme posunutý slot na SIM kartu. Ten je u iPhonu XR níže než bylo do teď obvyklé.

Nejlevnější iPhone současnosti nabídne stejný výkon jako Xs

Vnitřek telefonu popisují testeři ze serveru jako hybrid mezi iPhonem 8 a X. Baterie i základní deska jsou obdélníkové, takže i výroba by měla být jednodušší než u členitějších komponent. Otevření zařízení probíhá ale stejně jako u Xs.

Hardwarová výbava nejlevnějšího iPhonu je kupodivu velmi podobná jako u vlajkové lodě kalifornské společnosti. Oba tak obsahují procesory Apple A12, displej po celé přední straně s minimálními okraji, kameru TrueDepth pro Face ID a Animoji. Model XR je obdařen 6,1palcovým LCD displejem, namísto OLED displeje, který je výsadou dražších iPhonů Xs a Xs Max. Přesto Apple musel ušetřit, a tak iPhone XR nepodporuje 3D Touch a má méně operační paměti. Konkrétně jsou to 3 GB RAM. iPhone Xs a iPhone XS Max disponuje hned 4GB pamětí.

Prodej nového telefonu začal u nás v pátek 26. 10. a zájem byl velmi vlažný. Mohlo to být způsobeno tím, že většina uživatelů měla telefon předobjednaný a nespěchají s jeho vyzvednutím. Také se dá uvažovat nad tím, že iPhone Xs a Xs Max jsou větším lákadlem a zákazníci volí spíše je.

Zdroj: Appleinsider.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone