MacPodpora magazín

Nejlevnější iPhone 12 vyjde i tak na velké peníze. Vyplatí se?

Nejlevnější iPhone 12ČlánkyiPhone

Nejlevnější iPhone 12 lze pořídit za slušné peníze. Je to ale dobrý nápad a vyplatí se to? Navíc je na trhu i jiný a levnější Apple telefon.

Ještě poměrně nedávno Apple vydával každý rok pouze jeden nový telefon. Pokud jste chtěli uspořit nějaké peníze a mít doma nový iPhone, šlo to složitě. Spíše se tak vyplatilo počkat a za rok, dva, koupit takový iPhone v bazaru nebo v obchodě, kde se ještě prodával, ale už dávno byl uveden jeho nástupce. Naštěstí je taková doba pryč a všichni, kteří nehodlají za telefon utrácet desítky tisíc musí těšit, že americká společnost dává uživatelům větší výběr.

V současné době je na trhu iPhone 12 v 4 různých verzích a navíc Apple stále prodává iPhone SE, iPhone 11 a iPhone Xr. Pokud ale pokukujete po tom nejnovějším a zároveň chcete ušetřit, tak na iPhone 11 a iPhone Xr zapomeňte.

Nejlevnější iPhone 12 ve verzi mini

V současnosti je nejlevnějším iPhonem, který Apple prodává, verze SE. Druhá generace populární varianty stojí v základním provedení necelých 13 000 Kč. Za svoje peníze dostanete telefon s velmi výkonným procesorem, odemykáním pomocí otisků prstů a s 64GB úložištěm. Největším otazníkem může před koupí být jeho design. iPhone vychází ještě z iPhonu 7, takže už leccos pamatuje a každému nemusí tento „retro“ vzhled sedět.

iPhone 12 mini vs iPhone 7

Jestli ale hodláte používat iPhone s tím nejmodernějším designem, jako nejdostupnější varianta se jeví iPhone 12 mini. Je to zcela nový model, který využívá 5,4palcový displej a už má ověřování pomocí Face ID. Dokonce v něm je usazen i nejmodernější procesor Apple A14 a zvládne výkonem pobýt všechnu ostatní konkurenci. Malý formát se může mnohým zalíbit.

Nechci nový, stačí mi z druhé ruky

Další možností je samozřejmě pořídit iPhone použitý. Apple obchod vám takovou možnost nenabídne, ale spousta jiných bazarů poskytne velký výběr Apple telefonů. Abyste nenaletěli, doporučujeme telefon vždy vyzkoušet a zkontrolovat, zda je odhlášen z iCloud účtu. Jak připravit iPhone na prodej se dozvíte v našem článku.

Pokud se budete s někým domlouvat na předání zařízení, tak upozorněte prodávajícího, že telefon chcete zkusit. V klidu ho zapněte, vložte do něj svojí SIM kartu a zkuste se přihlásit pod svým Apple ID účtem. Pokud se přihlásíte, zkontrolujte ještě v nastavení, že je vše vedeno právě na vás.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone