MacPodpora magazín

Nedostatek místa v MacBooku Pro Retina 2015

Nedostatek místa v MacBookuApple ServisČlánkyMacTipy

Nedostatek místa v MacBooku způsobí nepříjemnosti.

Jsem majitelem MacBooku Pro 13″ z roku 2015. Jsem s ním nad míru spokojený. Vše funguje bez problému. Vyhovuje mi výdrž baterie, velikost, vzhled a také typ klávesnice, který na tomto MacBooku je.  Můj MacBook má však pouze 128 GB. Některým uživatelům při používání cloudových služeb to stačí. Co bych měl tedy ještě dělat, když mám nedostatek místa v MacBooku?

iCloud, Google Photos, Spotify,..

A i seriály sleduji online. A stejně to stále nestačilo, abych měl dost místa. Nedostatek místa v MacBooku mi nedovolal dále pracovat tak, jak bych potřeboval. A zbývaly volné pouze jednotky GB. Pozdeji stovky MB. Což už může způsobit fatální problémy. Na svém počítači potřebuji čas od času používat operační systém Windows. Ten jsem spouštěl pouze přes Parallels.

Vidle“ zřaly nejvíce místa

A tak jsem se rozhodl pořídit si adaptér na micro SD kartu, který jednoduše schovám přímo do těla MacBooku. Tento port mám stejně převážně nevyužitý. Ale v tuto chvíli jsem za něj vděčný. Paměťová karta od výrobce SanDisk s kapacitou 400 GB stojí zhruba 2 300 Kč. Adápter BaseQi se dá sehnat na čínském portálu Aliexpress s dopravou zdarma za zhruba 10 dolarů.

Data, které nepotřebuji půjdou bokem

Jak už jsem říkal, opravdu to, co nemusí být na systémovém disku, půjde pryč. A to hlavně virtuální počítače. Pokud potřebujete mít Windows 10, Windows Server 2016 a do toho simulovat ještě Linux, zabere to opravdu hodně místa. Na původní disk bych to nikdy nenacpal.

Upgrade disku

Pokud máte nedostatek místa v MacBooku ze stejné řady, disk se dá upgradovat. Je ovšem potřeba počítat s tím, že ceny SSD jsou vyšší než u klasických 2,5″ disků. Je to rozhodně praktičtější. Nemusíte s sebou nosit externí disky, port pro SD kartu vám je neustále k dispozici. Na nabídku upgradů se můžete podívat zde.

 

KontaktPoslat dotaz

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone