MacPodpora magazín

aplikace Najít iPhone – smazání zařízení

Články

Dnes si popíšeme pro iOS uživatele jistě známou službu, která je uživatelům nabízena už několik let – aplikace Najít iPhone.

Najít iPhone

Já osobně bych se nejraději do situace, kdy bych musel tuto služnu použít vůbec nedostal, ale právě proto je potřeba se s ní seznámit, aby nám v případech, když nemůžeme zařízení najít pomohla vyřešit tuto svízelnou situaci.

To, že přes tuto aplikaci můžeme vidět polohu všech našich zaříżení je známá věc. Pojďme se ale podívat na to, co dalšího tato služba umí.

aplikace Najít iPhone – umí smazat iOS zařízení na dálku

Pokud si myslíte, že Vám některé z Vašich zařízení někdo ukradl nebo jste je někde ztratili a máte v těchto zařízeních nastavenou službu „Najít iPhone“, pomocí internetového portálu http://www.icloud.com můžete tato zařízení smazat, respektive obnovit do továrního nastavení, nebo zcela zablokovat, aby se k Vašim datům nikdo nedostal.

Pokud tedy zařízení vzdáleně smažete, bude stále chráněno kódem a touch ID. Nebude ale už schopné v této fázi odesílat údaje o své poloze, nebo vydat vyzváněcí zvuk.

K čemu je potřeba zařízení  vlastně smazat?

Napadá nás myšlenka, že vlastně ať už zařízení smažeme nebo ne, v obou případech bude stejně chráněno TouchID a Heslem.

Odpověď je naprosto jednoduchá. Vždy je alespoň nějaká šance, že vaše heslo někdo uhodne. Obzvlášť, když ho máte velmi jednoduché, patrně z důvodu, abyste se zadáváním nemuseli strávit tolik času.

Pokud tedy telefon smažeme, i kdyby někdo toto heslo zadal správně, nedostane se k žádným údajům.

Je také důležité si uvědomit, že člověk, který se do zařízení snaží dostat většinou nepátrá po fotkách z dovolené, ale po platebních kartách, aplikacích jako je mobilní banka atp.

Závěrem je důležité dodat, že zařízení lze smazat pouze v případě, když je připojeno k internetu, ať už přes mobilní data přímo od operátora, nebo prostřednictvím sítě wi-fi.

Pokud zařízení připojeno k internetu není, požadavek smazání provede hned, jak bude k některé síti připojeno.

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone