MacPodpora magazín

Najít iPhone a jak tuto funkci používat

ČlánkyiPhoneTipy

Panika a ohrožení

To je jeden z pocitů, který můžeme mít, když zrovna postrádáme svůj drahý iPhone nebo jiné iOS zařízení. Tyto zařízení mají skvělou sofistikovanou funkci, které se konkurence zatím nikdy nevyrovanala. Najít iPhone je aplikace, o které většina z nás ví. Ale málo lidí ví, kdy se může hodit. Pokud vám vaše zařízení ukradli, není všem dnům konec…


Kde jsme ho zase odložili?

Známe to… Telefon někde doma nebo v práci ve spěchu položíme a už si nemůžeme vzpomenout, kde to skara bylo. Většinou šaháme po telefonu někoho jiného. Jenže co když nikdo není nablízku? Nebo je iPhone v tichém režimu? Najít iPhone Vás zachrání během chviličky. Funkce přehrátí zvuku přehaje upozornění na zařízení a my můžeme zjistit, kde je. Podmínkou je, aby zařízení bylo připojené k internetu po WiFi nebo přes mobilní data.

Zapomenutý

Může se čas od času stát, že telefon někde zapomenete. V kavárně, ve škole v lavici, u kolegy v kanceláři… V aplikaci Najít iPhone se snažíte přehrát znělku, ale nic není slyšet? Podle mapy zjišťujete, že zařízení je úplně jinde, než jste sami čekali. Můžete si zapnout navigaci přímo k zařízení a pokusit se dojet na místo činu.

Vzdálené smazání

Vzdali jste se a necháváte svůj iPhone napospas osudu toho, kdo ho najde? Z iPhonu můžete na dálku smazat všechna data a nastavení. Je to jakobyste jej smazali do továrního nastavení a měli ho přímo před sebou. Počítejte tak s tím, že pokud Vám iPhone někdo ukradl, v podstatě takovému člověku ulehčujete zisk. Kdybyste telefon nesmazali, zůstal by zablokovaný a pro zloděje by byl nepoužitelný.

Pár rad na závěr…

  • Najít iPhone můžete používat také ze stránky iCloud.com.

  • Pokud v zařízení tuto aplikaci nemáte, stáhněte si ji zde.

  • Mějte vždy zapnutá mobilní data, aby byl iPhone dohledatelný.

  • Pokud vám iPhone někdo odcizil a je dohledatelný, nebojte se obrátit na Policii České republiky.

 

Přečtětě si také náš článek, jak před opravou tuto funkci vypnout.

Vypnutí Find My iPhone z počítače prohlížeče

 

apple leasing

zarukaiphone