MacPodpora magazín

Messenger chce být jako výchozí aplikace pro zprávy na iOS

MessengerČlánky

Messenger od Facebooku se může stát výchozí aplikací pro zprávy. Společnost nyní aktivně hledá možnost, jak se s Applem domluvit.

Facebook, který je nadšen změnami v systému iOS 14, které umožňují uživatelům nastavit výchozí e-mailovou aplikaci a také prohlížeč podle svého výběru, je přesvědčen, že nyní může podobně profitovat při volbě aplikace pro zprávy. V loňském roce Apple také povolil Siri posílat zprávy prostřednictvím jiných aplikací.

Messenger chce být všude

Viceprezident Facebooku Stan Chudnovksy odhalil, že Facebook opakovaně žádal společnost Apple, aby zvážila přidání možnosti, aby si uživatelé vybrali aplikaci pro zasílání zpráv podle svého výběru.

Na otázku, proč Apple není ochoten vzdát se možnosti nastavit jinou výchozí aplikaci pro zasílání zpráv, Chudnovsky uvedl, že podle jeho názoru podporuje posílání zpráv prodej hardwaru.

Pokud by Apple zvážil takovou změnu, vyžadovalo by to další změny, aby bylo možné přijímat SMS prostřednictvím aplikací třetích stran. V současné době to v iOS není možné. Tento krok by vyžadoval podstatnější změny ve způsobu fungování iOS než například možnost změnit výchozí prohlížeč.

Proti Applu brojí více společností

Facebook má v úmyslu sloučit chaty Instagramu a Messengeru a platforma je stále více ústředním bodem podnikání Facebooku. Zdá se, že se Facebook připojuje k dalším společnostem, jako je Epic Games, v ochotě riskovat dobré vztahy s Applem. Dokonce už řada společností v čele s Epic Games, Spotify nebo Tile, vytvořila novou organizaci nazvanou Coalition for App Fairness. Snaží se tak upozornit na problémy vývojářů s Applem.

Facebook nedávno ostře kritizoval Apple za omezení herních aplikací, cílení reklam a nákupy v aplikacích. Minulý měsíc Facebook varoval inzerenty, že nadcházející nástroje pro sledování společnosti Apple mohou způsobit více než 50% pokles příjmů. Generální ředitel Facebooku Mark Zuckerberg také označil App Store za monopolní a škodlivý pro zákazníky.

Zdroj: Macrumors.com


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

apple leasing

zarukaiphone