MacPodpora magazín

Mark Zuckerberg chystá propojení sociálních sítí

Mark ZuckerbergČlánky

Mark Zuckerberg chce propojit sociální sítě, které vlastní

Podle deníku The New York Times se Mark Zuckerberg, zakladatel a generální ředitel společnosti Facebook Inc., rozhodnul pro další novinku v sociálních sitích, které Facebook vlastní. Těmito platformami je Instagram a WhatsApp, které Facebook úspešně odkoupil.


Nenápadné kopírování

Začalo to nejprve s Instagramem, kdy Facebook zakomponoval to své platformy InstaStories. Tzn. příběhy, které vždy po 24 hodinách z vašeho profilu zmízí. Vývojáři se s touto funkci inspirovali u aplikace Snapchat, která díky tomu přišla o nemalé procento uživatelů. Následoval jasný rozkaz. Příběhy se objevily všude. Na WhatsAppu, Facebooku, ale také zvlášť pro platformu Messenger.

Zachází Facebook daleko?

Mark Zuckerberg se pouští na poměrně tenký led. Za tento krok bude jistě opět kritizován fanoušky po celém světě. Ti poslední dobou mají pocit, že aktualizace aplikací z rodiny Facebooku jsou spíše horší než lepší. A to i přesto, že u Messengeru jsme se dočkali spásy. Ta ale stále není dostupná na všech zařízeních.

Článek o nové aktulizaci Messengeru najdete zde.

Nová aktualizace Messengeru bude skvělá!

Finální funčknost

Ve finále by to mělo fungovat tak, že pokud budete chtít z jedné platformy kontaktovat někoho na jiné sociální síti, vše by mělo být propojeno do sebe. Bude tak tedy jednat pouze o Messenger, WhatsApp a Instagram. Aplikace nebudou tímto spojeny do jedné, ale pouze budete moci najít v nich uživatele z těch ostatních a budou i nadále fungovat samostatně.

Zaměstnanci se bouří

Podle The New York Times dostává Mark Zuckerberg co proto od svých zaměstnanců, kteří s touto politikou Facebooju zdaleka nesouhlasí. Údajně došlo k jistým sporům i dříve, když se vymýšleli jiné funkce, které nesouvisí přímo se svou původní myšlenkou. Spousta zaměstnanců prý odešla a začala pracovat na vlastních projektech.

Změna pro WhatsApp

Tento krok by mohl znament změnu pro fungování WhatsAppu. Ten se posledí dobou vydal cestou zachování co největšího soukromí uživatelů. Důkazem toho je take end-to-end šifrovaná relace. Otázkou zůstává, jestli by se tento krok politiky WhatsAppu dotkl.

Čeká se na prohlášení

Facebook k těmto uniklým informacím nepodal žádné své oficiální stanovisko a stále se na něj čeká. Ovšem Facebook má na to zatím poměrně čas. Pokud tyto změny opravdu příjdou, tak nejdříve až v roce 2020.

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone