Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Mac oprava a servis

Dozvíte se jak Mac opravit a kolik by stála Mac oprava

Jak získám opravu svého Macu?

Pro získání opravy svého Macu, můžete učinit rezervaci na Apple Store, Apple Authorized Service Provider nebo v některém z pozáručních servisů. Je důležité, aby jste přitom znaly své Apple ID a heslo ke svému účtu před sjednáním schůzky. Můžete také kontaktovat Apple podporu a ta vám zašle zdarma přepravní krabici, do které Mac pouze vložíte a můžete jej zaslat do nejbližší opravny.

Podobnou přepravní krabici zasílá i MacPodpora a svoz na servis je zdarma. Svůj opravený Mac dostanete hned jak to bude možné. Podle toho, kde využijete opravu, budete mít rozdílné informace o sledování vaší opravy. Status opravy vašeho Macu u Applu můžete sledovat zde:  sledování stavu opravy online.

Jak založit nový servisní případ

mac oprava a servis

Kolik to bude stát?

Pokud máte Mac, na který se vztahuje krytý servisní program AppleCare + nebo pokud jej máte v záruce, tak zde není žádný poplatek. Ověření stavu záruky Vašeho Macu si můžete ověřit zde: Ověřit záruku online. Pokud již Mac nemáte v záruce, ceny opravy a Mac servisu bude záviset na typu opravy. Zeptejte se svého dodavatele opravy pro přesné nacenění. Většinu cen nejsou však servisy schopny stanovit dříve, než po diagnostice. Diagnostika bývá placená v případě pozáručních oprav, nebo záručních oprav, na které se již nevztahuje záruka (vlivem polití, mechanického poškození).

“Na polité nebo mechanicky poškozené Macy již není poskytována záruka”

Oprava baterie Mac

Jestliže zaznamenáváte problémy s vaší baterií, pravděpodobně bude vyžádována oprava. Tento tip vám ukáže, jak maximalizovat nastavení a využití baterie. Jestli nemůžete zapnout Mac, nebo pokud je obrazovka černá, pokuste si projít tyto kroky, aby jste zjistili jestli je potřeba navštívit servis.

Váš Mac, může být krytý servisním programem AppleCare + (ten ovšem pro Českou republiku neplatí – je tedy nutno vyjet za hranice), nebo stále běžící zárukou. Níže uvádíme ceny pozáruční výměny baterie MacBook. Pro přesné zjištění problému, bude potřeba provést komplexní diagnostiku zařízení.

Výměna baterie Mac u Applu

ProduktServis baterie
11″ / 13″ MacBook Air
Všechny modely2 838,-
13″ MacBook (vintage)2 838,-
13″ / 15″ MacBook Pro
Všechny modely2 838,-
17″ MacBook Pro (vintage)4 117,-
12″ MacBook
Všechny modely4 577,-
13″ / 15″ MacBook Pro s Retina display
Všechny modely4 577,-

Ceny a podmínky opravy se mohou lišit v závislosti na servisním poskytovately. Veškeré ceny jsou v CZK a včetně DPH. Uvedené ceny jsou oficiální ceny společnosti Apple.

Příslušenství na baterie

Apple-originální příslušenství je kryto pod zákonou záruční lhůtou. Apple-branded accessories are covered under the Apple One Year Limited Warranty. Záruka na originální baterie se nevztahuje, které se opotřebovávají vlivem běžného používání. Pokud je vaše baterie ztratila účinnost a kapacitu a současně není v záruce, můžete si ji nechat za poplatek vyměnit.

ZbožíPříslušenství s bateriemi
Magic Keyboard667,-
Magic Keyboard with Numeric Keypad667,-
Magic Mouse 2667,-
Magic Trackpad 2667,-

Ceny a podmínky výměny jsou stanoveny servisními partnery. Veškeré ceny jsou v přepočtu na české koruny a mohou se lišit podle poskytovatelů servisu Mac. V případě přepravy je k cenám připočítávána doprava.

AppleCare+

AppleCare+ pro Mac prodlužuje vaši technickou podporu a hardwarové krytí až na délku 3 roků od data nákupu. Apple Care+ také zahrnuje až 2 incidenty na náhodné poškození, které běžná záruka rozhodně nekreje. Toto každé náhodné poškození zahrnuje servisní poplatek. Apple care+ program můžete zakoupit nejpozději do 60 dnů od data prodeje.

Následující ceny zobrazují ceny pro Apple opravny, které mohou využívat AppleCare+ pro náhodné poškození.

ModelObrazovka AppleCare+Jiné poškození s AppleCare+
Všechny MacBooky a iMac s AppleCare+2 277,-6 877,-

Tyto ceny jsou přepočteny z amerického dolaru a zahrnují platbu daně. Každý servisní poskytovatel má odlišné ceny za opravu.

Apple Limited Warranty a AppleCare+ jsou benefity navíc oproti běžným záručním podmínkám.

AppleCare+ nezahrnuje psychycké poškození, zahrnující fatální poškození při kontaktu s kapalinou nebo při hazardování s Macem. Zaří

mac oprava

Mac oprava – příprava

Před tím, než se pokusíte doručit Mac do Applu, ujistěte se, že nemáte zapnuté FileVault a máte zazálohované svoje data. Budete potřebovat obnovu dat, pokud se vám vrátí Mac přeformátovaný během servisního procesu.

“Apple ani žádný jiný servisní poskytovatel není zodpovědný za ztrátu dat.”

 

iSupport.cz

se mění na

MacPodpora.cz

 

od června 2017

Napište nám
Po odeslání formuláře vás budeme ihned kontaktovat

Odpovídáme rádi a všem
Odpovím Vám hned, jak to půjde

Chci si rezerovat termín

Po odeslání formuláře vás budeme ihned kontaktovat

Potřebuji zachránit data ihned

Po odeslání formuláře vás budeme ihned kontaktovat

Objednávám servisní výjezdPo odeslání formuláře vás budeme ihned kontaktovat

Objednávka svozu

Objednáme pro vás přepravu na všechna Apple zařízení po celé ČR.
Smluvní partneři jsou přepravní společnosti DPD a Messenger. Zařízení je pojištěno přepravcem.

Kam chcete poslat zařízení?
Odesláním formuláře zákazník souhlasí s podmínkami svozu, dále souhlasí s našimi obchodními a servisními podmínkami a zásadami pro zpracování osobních údajů.

Po odeslání objednávky na svoz zařízení vás budeme kontaktovat a pošleme k vám kurýra.

S přepravou vám pomůže

Tereza

(Po-Pá: 10:00-17:00)