MacPodpora magazín

Kontakty na iCloudu

ČlánkyiPhone

Dnes si ukážeme, jak se dá pracovat s Kontakty na iCloudu.

Možná jste již slyšeli o platformě iCloud, kterou apple nabízí. Je známá především jako cloudové úložiště souborů, které nám usnadní přístup k datům především na cestách, nebo na cizích zařízeních ve kterých svá data nemáme. Tato služba se ale dá nyní využívat jako synchronizační utilita mezi jednotlivými zařízeními například pro synchronizaci takových věcí jako kontakty.

Základní věc, bez které synchronizace fungovat nebude je mít založený iCloud účet. Tento účet se dá zalžit zdarma na internetové stránce www.icloud.com.

Svoje apple zařízení aktualizujte na nejnovější verzi operačního systému. Tím zajistíme jednoduchý a bezproblémový průběh synchronizace.

Na všech těchto zařízeních se přihlaste pomocí stejného apple ID.

Ještě než začnete synchronizaci nastavovat, ujištěte se, že vaše zařízení jsou připojena k internetu.

Nastavení – Kontakty na iCloudu

Pokud zapnete funkci „kontakty na icloudu“, všechny kontakty uložené na různých vašich apple zařízeních se přesunou na úložiště iCloud.

Na zařízení s iOS:

Otevřete aplikaci nastavení, rozklikněte úplně první položku, která obsahuje vaše jméno. Uvidíte seznam aplikací, které nějakým způsobem ukládají svá data na platformu iCloud. Přidejte do povolených aplikací také aplikaci kontakty. Následně se zobrazí nabídka, ve které se vás systém zeptá, zda-li chcete kontakty sloučit, nebo zrušit operaci. Vyberte možnost sloučit.

Na zařízení Mac:

V horní levé části obrazovky klikněte na tlačítko s logem apple. Z nabídky vyberte možnost Předvolby systému. Vyberte nastavení služby icloud. Zobrazí se vám výčet aplikací, které nějakým způsobem ukládají svá data na platformu icloud. Pokud mezi nimy není označena také aplikace kontakty, přidejte ji k ostatním. Narozdíl od zařízení s iOS se zde dotaz zda-li chcete sloužit nebo zrušit operaci nezobrazí.

Ke všem svým kontaktům máte tedy nyní přístup na těch Apple zařízeních, na kterých jste tuto možnost povolili. Své kontakty najdete jak na zařízení s macOS tak na zařízení s iOS v aplikaci kontakty. Také se k nim můžete dostat pokud se přihlásíte pomocí svéího apple ID na internetové stránce www.icloud.com a po přihlášení vyberete aplikaci kontakty.

aplikace Kontakty na Icloudu
aplikace Kontakty na Icloudu

apple leasing

zarukaiphone