MacPodpora magazín

kontakty z iCloudu – export – jednoduché

ČlánkyiPhone

Dnes si popíšeme, jak se dají vyexportovat kontakty z iCloudu přímo pomocí této služby. To se nám může hodit pokud chceme cenné kontakty zazálohovat, nebo pokud chceme přejít na zařízení s Androidem nebo Windows.

Velmi nás mrzí, pokud máte s iOS zařízením nějaký problém a proto chcete své kontakty vyexportovat, protože dle našeho názoru platfoma iOS nabízí mnohem více funkcí a pohodlí než platforma Android, Windows phone či jiné platformy pro mobilní zařízení či tablety.

Na internetu jsou různé varianty, jak se dají exportovat kontakty z vašeho Apple zařízení. Přes nejrůznější aplikace třetích stran se nabízí také oficiální cesta, prostřednictvím stránky iCloud.com. Pokud používáte iCloud pro ukládání vašich kontaktů, postupujujte následujícím způsobem:

Postup – export – kontakty z iCloudu

  • Přejděte na internetovou stránku icloud.com
  • přihlaste se ke svému účtu pomocí vašeho uživatelského jména a hesla.
  • Otevřete si na icloudu aplikaci kontakty.
  • Vyberte si libovolné kontakty ze seznamu, které chcete vyexportovat. Samozřejmě není problém vyexportovat všechny. Při výběru jsou vybrané kontakty označeny modrou barvou.
  • Pokud chcete vybrat všechny vaše kontakty, klikněte na libovolný z nich a stiskněte klávesovou zkratku cmd+A
  • Vlevém dolním rohu rozklikněte ikonu – malé kolečko a klikněte na Exportovat vCard.
  • Všechny vaše kontakty se stáhnou do zařízení v souborovém formíátu VCF. Tento formát se pro ukládání kontaktů standartně používá.

Na externích stránkách a fórech se můžete dočíst jak následně kontakty z iCloudu naimportovat do nového zařízení. Postup bude dle mého názoru výrazně složitější, čímž je vidět ten komfort který získáte, když používáte zařízení s iOS.

Pokud máte více iOS a mac zařízení, můžete své kontakty najít v kterémkoliv z nich, brát na nich své telefonické hovory a psát SMS zprávy. Z mé vlastní zkušenosti mohu říct, že pokud sedím doma nebo v kanceláři a pracuji na macbooku, vubec neberu ostatní zařízení do ruky, protože když mi kdokoliv volá, nebo napíše iMessage či textovou zprávu, mohu vše jednoduše vyřídit z macbooku.

https://www.macpodpora.cz

apple leasing

zarukaiphone