MacPodpora magazín

Jak přeinstalovat iPhone a nepřijít o svá data

jak přeinstalovat iphoneČlánkyiPhone

Jak přeinstalovat iPhone a zařízení zrychlit, nebo ho připravit na prodej? Stačí telefon obnovit do továrního nastavení a pak nahrát zálohu.

U Applu je vše maximálně jednoduché. Nemusíte stahovat žádné soubory a složitě si před instalací zálohovat svá data. Vše se provede v podstatě automaticky a vy jen musíte vědět, na co kde kliknout a jak zajistit, že data budou aktuální a o žádná nepřijdete.

Jak přeinstalovat iPhone v pár krocích

Přeinstalace telefonu bývala složitou záležitostí. Teď se jedná hlavně o obnovu do továrního nastavení a pak natažení aktuální zálohy. Navíc pokud využíváte iCloud, kam pravidelně iPhone zálohujete, nebudete potřebovat ani počítač nebo Mac.

Předně si udělejte aktuální zálohu. Jděte do Nastavení – Vaše jméno – iCloud – Záloha na iCloudu. Tam uvidíte, kdy se provedla poslední záloha zařízení. Pokud není aktuální, klikněte na Zálohovat.

Smazání iPhonu nejde vrátit zpět

Pak se vraťte do Nastavení – Obecné – Obnovit a vyberte Smazat data a nastavení. Několikrát se vás ještě iPhone pro jistotu zeptá a pak začne s kompletním mazáním. Jestli budete iPhone prodávat, doporučujeme ještě před tím odhlásit službu Najít iPhone (Nastavení – Vaše jméno – Najít a vypnout službu Najít iPhone).

Po smazání iPhonu se objeví uvítací obrazovka. Stejná, jako když jste iPhone poprvé po koupi zapnuli. Zde si v dalších krocích můžete zvolit, že chcete telefon obnovit ze zálohy a lze vybrat iCloud. Pokud zálohu na iCloudu nemáte, ale zálohujete do Macu nebo PC, podívejte se, jak zálohovat iPhone i těmito způsoby.

Teď se začne načítat záloha, chvilku to trvá, ale během posledních let Apple proces obnovy zrychlil, takže například aplikace se budou doinstalovávat v průběhu, kdy už můžete iPhone používat. Tímto krokem byste měli iPhone zase trochu pročistit a může se zrychlit, nebo se odstraní určité chyby.


Naše kontakty

Napsat nám můžete na:

Kontaktní informace

Mohlo by vás zajímat

apple leasing

zarukaiphone