MacPodpora magazín
Víte, jak ovládat dron? Zde najdete tipy, které vám pomohou
Dron je docela drahá záležitost na to, abyste jej při prvním vzletu ihned rozštípali o nejbližší strom. Základní tipy a to, jak ovládat dron, vám řekne tento článek.
Dron nabízí dle jeho typu mnoho leteckých režimů a dalších různých vychytávek, které v produktových videí vypadají velice efektně. Pokud ale nevíte, jak ovládat dron v běžném jeho režimu, budou vám k ničemu. Tyto tipy vám pro začátek pomohou.
Jak vybrat dron? Na které věci se zaměřit a ve kterých byste měli mít jasno?
Jak ovládat dron při prvním jeho vzletu
Zapnout dron a vyslat jej ihned do dáli není příliš chytré. Zkontrolujte si nejdříve vaše ovládání, abyste měli jistotu, že vás stoprocentně poslechne. Začněte tak, že přidáte trochu plynu, následně hýbejte s ovladači a zjistěte, jestli na míru pohybu kniplu reaguje váš dron odpovídajícím pohybem. Máte-li pochybnosti, přistaňte a zkuste to znova. Tento krok nevynechejte ani pokud dron ovládáte svým iPhonem nebo iPadem skrze virtuální ovladače.
Máte-li z ovládání dobrý pocit, vzlétněte do výšky cca 4 metry. Výše popsaný postup opakujte. Váš dron by měl být v ovládání ještě jistější, protože již bude vyvarován turbulencím zpětného proudu vzduchu od země.
Zvolte si v blízkém okolí nějaký malý objekt/bod na který přistaňte. Tím získáte další povědomí o přesnosti ovládání. Ideální je tento postup několikrát zopakovat.
Vyleťte výše a sledujte, jak se dron chová. Zjistíte tím aktuální povětrnostní podmínky. U země jsou totiž značně rozdílné, než ve výšce několika (desítek) metrů.
Pro jistotu vašeho ovládání a ubezpečení se, že je vše v pořádku nejen s ním, ale i s dronem, byste tento postup měli opakovat při každém vzletu. Budete-li pak již zkušenějším uživatelem, zabere vám to jen chvilku.
Důležité tipy pro létání s dronem
Pozor na manuální režim. Určitě jej nezapínejte v přílišné horlivosti ho pouze vyzkoušet, ale pokud již máte ovládání vašeho dronu v malíku. Manuální režim je totiž určen expertům, kteří přesně vědí, co od svého dronu chtějí. Přijdete totiž o stabilitu, vypnou se senzory atd. Při prvním manuálním letu je k tomu dobré vybrat i vhodnou lokaci, čili prostranství bez porostů a elektrického vedení, abyste předešli případné kolizi. V začátcích také létejte jen v nízkých výškách.
Větrné počasí není kamarád. Proč? Protože vítr zavinil kolizi či ztrátu většiny dronů, kteří se k majiteli buď už nevrátily, nebo ve velice zbídačeném stavu. Fouká-li vítr rychlostí 5 až 10 metrů za sekundu, zůstaňte raději doma. Automatická korekce větru, kterou mají pokročilejší modely dronů, totiž rozhodně není zárukou bezpečného letu. Zkonstolujte si také nastavení módu, abyste byli přepnutí z interiéru na exteriér.
Naučte se včas vypnout plyn. Když váš dron spadne se zapnutým plynem, tedy že se vrtule dronu stále točí, způsobí více škody na zařízení, než kdyby byly motory vypnuté (zlámou se vrtule, vyštípe se jejich uložení atd.). Nevyplácí se tedy bojovat s neodvratným pádem do posledních chvil. Většinou stejně nevyhrajete. K pádům prostě dochází, pokuste se tedy, aby byly jejich následky co nejmenší. Nezapomínejte také létat s chrániči vrtulí.
Naše kontakty
Napsat nám můžete na: